Krótki instruktarz po eventach (taki niby-regulamin)

Go down

Krótki instruktarz po eventach (taki niby-regulamin)

Pisanie by Admin główny on Wto Lip 02, 2013 12:51 am

Jak wybraliście sami - mamy event w postach! I myślę, mam nadzieję szczerą,że na jednym się nie skończy. Osobiście uważam taką formę zabawy za fajniejszą i lepiej zorganizowaną.
Na początek - wycinek z regulaminu, czyli co się przekłada do tego działu:
Spoiler:

Rozgrywki
3. Normalnym tekstem piszemy to, co postać robi. Od myślnika i pogrubioną czcionką to, co nasz podopieczny mówi, a kursywą to, co myśli. Przykładowo:

Zestresowała go bardzo ta sytuacja. Nie był nawykły, że ktoś tak nagle się do niego przytula, a do tego jeszcze tak urodziwa kobieta, jak ona. Co robić, co robić? brzmiało mu w głowie niczym mantra.
-Cz-czy to jest część terapii? – zapytał w końcu.

4. Jeden post ma mieć długość minimum czterech zdań pojedynczych. Mile widziane dłuższe, o wiele dłuższe.
5. W postach nie piszemy uśmieszków. Jedynie w krótkiej notce w nawiasie pod postem, słowie od usera mogą one być. Starajcie się jednak też tych notek nie dawać.
Eventy na CB
5. Mistrz Gry w każdym evencie jest JEDEN. Jeśli MG uzna, iż nie da rady sam, może wybrać sobie Zastępcę (ZM), jednak to zdanie Mistrza jest najważniejsze.
7. Decyzja Mistrza Gry jest najważniejsza i niepodważalna, jednakże mistrz NIE MA PRAWA prowadzić eventu dla SIEBIE. Event jest dla ludzi, dla zwykłych userów, więc ich propozycje, pomysły oraz typowanie należy brać pod uwagę. To też nie oznacza, iż MG musi prowadzić rzecz pod dyktando userów. Należy tak wyśrodkować swoją wizję eventu i pomysły graczy, by spleść je w jedno.
10. Bywają sytuacje na evencie, że to, czy dane pomysły graczom się powiodą nie są pewne (są to wszelkiego rodzaju bójki, specjalne ataki, skoki na dość sporą odległość i tym podobne). W takich przypadkach dobrze jest, jeśli Mistrz Gry ma przy sobie kostkę. Prosi się graczy, by ufali MG w tym jak rzucają i jak przeliczają ilość oczek na sytuację, tak samo wymaga się od MG, by byli bezstronni i rzucali raz, nie zaś aż osiągną swój wymarzony efekt. Nie wymagamy też posiadania kostek D&D, aczkolwiek, jeśli MG takową ma i się na nich zna, to bardzo dobrze o nim świadczy.

To się będzie tyczyć wszystkich eventów w postach. Tak, specjalnie zwinęłam, żeby nie zajmować miejsca.
..................................................................................................................................................

A teraz przyjemniejszym tonem:
Każdy event sam w sobie jest inny, one różnią się od tych na ChatBoxie, trzeba będzie przy nich więcej myśleć. Czasami do tej formy zabawy trzeba będzie zrobić mini-kp, na ten przykład jeśli kiedyś byśmy pisali Hogwartalię, potrzebne by były dodatkowe dane do postaci.
Zastanawiacie się, czemu nie przekopiowałam podpunktu, iż MG nie ma prawa za bardzo ingerować w userów? A no na pewno do wielu eventów będzie to działać, wróżę jednak, że czasem będą się pojawiać role, których odegranie będzie wymagało ingerencji MG.
Pamiętajcie, że to mistrz gry tworzy świat, w którym się poruszacie i jego wizja jest najważniejsza. To nie jest tak, jak na ChatBoxie się dzieje - wymyślanie na 2 godziny przed prowadzeniem eventu wszystkiego. Nie. Do postów prowadzący przygotowuje się często tygodniami, ma zaplanowane wszystko, różne rozpiski oraz to, jak będzie wyglądało rozwiązywanie problemów.
Jeszcze jedno: Jeśli nie będziemy tworzyć kart postaci, do eventu winny pojawić się zapisy. Wraz z jego rozpoczęciem zapisy zostają zamknięte i jeśli jakaś osoba chce po starcie wejść, musi się kontaktować prywatnie z prowadzącym i ustalić z nim czy i jak może wejść. Czas trwania zapisów: minimum dwa tygodnie.

Tyle ode mnie, przynajmniej o tej godzinie jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeśli coś jeszcze uznam lub Nauru uzna za godne dodania - będziemy podbijać temat.

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Krótki instruktarz po eventach (taki niby-regulamin)

Pisanie by Admin główny on Wto Lip 02, 2013 5:57 pm

Ah~ No, zapomniałam o najważniejszym! Podczas pisania postowego eventu WSTRZYMUJEMY akcje na CB. Jak już piszemy jeden event, to nie mieszajmy dodatkowych. Fabuła więc będzie lecieć normalnie na ChaTboxie. Z tego powodu też prosiłabym o w miarę częste odpisywanie - nie chcemy przecież siedzieć z jednym eventem z pół roku... prawda?

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach