Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Go down

Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Transylwania on Pon Mar 17, 2014 5:49 pm


imię i Nazwisko: Luka Tepeś, Transylwania / Siedmiogród
Dzień i miesiąc urodzenia :Z powodu tego, iż nie wie, którego miała urodziny, jako datę urodzin przyjeła zjednoczenie z Rumunkiem -
1 Grudnia 1918 r.
Wygląd : Dość wysoka, wzrostu Węgier, aczkolwiek hojniej obdarzona od niej [nie dorównuje Ukrainie].Twarz ma delikatnie pociągłą, a na niej fioletowe oczy z figlarnym błyskiem i dodające uroku uśmiechnieęte lekko zaróżowione usta * skrywające kły*. Czasami oczy miewają srebrnawy poblask, ale tylko w pewnych sytuacjach. Włosy ma długie, aż do bioder, proste i czarne jak aksamit, z unoszącym sie nad głową i opadajacym na twarz niesfornym kosmykiem. Uwielbia nosić gorsety, które podkreślają jej kształty i trzymają wszystko na swoim miejscu. Często nosi spódnice i niskie buty. Najczęściej ubiera się w fiolet i zieleń, czarny jest miłym dodatkiem.
Charakter :  Przywiązuje sie mocno do ludzi z którymi przebywa, a szczególnie mocno do tych, z którymi mieszka. Nigdy nie czuła się dobrze gdy była sama, zawsze przynajmniej jedna osoba musiała z nią rozmawiać. Najczęściej przebywa z bratem albo siostrą. Szuka towarzystwa, zazwyczaj zachowuje się dziecinnie, mimo to Bywa poważna i dojrzała. Bywa, że swoją potrzebą rozmowy z kimś irytuje i dręczy ludzi [s] chociaż zwykle kończy sie na tym że siada w kącie i cicho płacze lub pije [/s]. Niektórzy boją się jej i trzymają z daleka, bo nie są pewni, czy nie skoczy im do gardeł [sławny mit o wampirach...]. Nie znosi, gdy jest ignorowana. Dba o ludzi z którymi się zżyła. Z pozoru lekkoduch i "słodka idiotka", jednak pracuje sporo, [ gdyż wiekszość gospodarki Rumuni utrzymuje się z jej wpływów], często pod granicą braciszkowi podaje skromne prezenty.
Relacje z innymi:
Węgry - Starsza siostra wychowywała ją, uczyła ją swojej kuchni i piosenek. Głównie dzięki niej większość potraw przygotowuje "na ostro". Gdy mieszkała z nią, Węgry prosiła ją o pomoc w domu i sprzątaniu, bywała niezadowolona gdy Luka się wymykała, by posluchać muzyki lub pobiegać po łąkach. Aktualnie cały czas próbuje "odzyskać swoje utracone ziemie".
Rumunia - Prawdopodobnie jej starszy brat. Teorytycznie wykradł ją z domu Węgier. Luka była mu wdzieczna za to. W końcu czuła się wolna u niego. Mogła biegać po łąkach [s] po piwnicach śliwowicę chlać [/s] bez strachu że starsza siostra będzie niezadowolona. Konflikt pomiędzy nim a Węgrami wykańcza Lukę. Pragnie stać się samodzielna. <skoro i tak głównie z niej rumun się utrzymuje> [s] prawdopodobnie to dzięki Luce Rumunia jest wampirem[/s]
Imperium Otomańskie / Turcja -  Zgarnął jją i Węgry, ale traktuje go jak starszego braciszka.Mimo że napadł i najechał jej ziemie, po długim czasie zaakceptowała go. On pozwolił mieć jej swoją własną tradycję i uczył swoich zasad. Turczyn często karmił ją słodyczami i bawił się z nią. Nadal utrzymuje z nim dobre kontakty.
Austria - W dzieciństwie nie miała z nim częstych kontaktów. Pracowała, no i Austria [s] wolał grać [/s] miał sporo obowiązków. Ale gdy słyszała że grał na fortepianie, wykradała się żeby usiąść pod instrumentem i wsłuchiwać się w muzykę graną przez Austrię. Rod gdy tylko miał humor starał się jej uczyć czytania z nut i grania na harfie.
Włochy Płn. - sporadycznie sie z nim widziała w dzieciństwie i próbowała się bawić. Zazwyczaj nie miała kiedy, bo ona i Chibitalia pracowały w innych pomieszczeniach domu.
Estonia - Kuzyn [ rodzina językowa] Lubi z nim rozmawiać i siedzieć, kontakty miewa sporadyczne, ale pozytywne.
Mołdawia - Kochany młodszy braciszek, o którego zawsze dba, [s] zawsze przez granicę przerzuca prezenty[/s] martwi się, i rozmawia z nim.
Ciekawostki, dodatkowe informacje:
Jest przesądna i wierzy w magię. [Lubiła też podglądać spotkania magicznego trio i obserwować jak czarują]. Lubi patrzeć jak chłopi rozpalają ogniska na wiosnę, a pasterze rozpalają je co wieczór. Uwielbia ogień, mimo że po styczności z ogniem spala się szybciej niż człowiek. Kocha chodzić po górach, a jej teren, mimo że górzysty jest urodzajnym, obfituje w pastwiska [oraz lasy. stąd nazwa, Transilvania oznaczało "teren za lasem"]. Uwielbia gotować, szczególnie węgierskie / tureckie potrawy. Przypominają jej smaki dzieciństwa. Oczywiście zna też trochę rumuńskich potraw.
Nie używa czosnku bo ma na niego alergię. To samo się tyczy wody święconej, świętych symboli i tego typu rzeczy - albo to magia, siła wiary, albo efekt placebo, sama nie wie, po prostu tak jest.
Posiada warowne kościoły [ do których i tak nie wchodzi]
Gdy chodzi w dniu, dość często zakrywa twarz, chowa głowę pod kapturem, zakłada rękawiczki i spódnicę do ziemi - po kontakcie ze słońcem jej skóra szybko czerwienieje i pokrywa się pęcherzami. Zwykle rano jest bardzo śpiąca, przesypia więc ranki, wstaje popołudniami, a spać się kładzie dopiero nad ranem. Uwielbia patrzyć w gwiazdy, nie lubi zimna. Nienawidzi ludzi lub stworzeń odżywiających sie krwią, pachną dla niej zbyt intensywnie [s] zwykle czuje sie wtedy jak naćpana[/s], [s] nie dotyczy Meksa [/s] .


Ostatnio zmieniony przez Transylwania dnia Pią Kwi 10, 2015 5:17 pm, w całości zmieniany 5 razy
avatar
Transylwania

Rodzina : Ludy Romańskie
Liczba postów : 16
Skąd : Z zamku :3

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Gość on Sro Mar 19, 2014 8:19 am

Muszę powiedzieć to samo co było z Kolonią Maltańską. Niestety Transylwania jest OC i wymaga się więcej informacji na jej temat. Wygląd, ujdzie, ale charakter jest zdecydowanie za krótki. No i... niepokonana? Musisz wziąć pod uwagę, że każdy kraj ma swoją słabość. Twoja postać może być silna, bo to ty ją tworzysz, ale tu działają także priorytety i swoją magią nie mogłaby od tak pokonać Rosji, Korei czy USA. Jak bardzo byśmy nie chcieli, tego nie zmienimy. Po za tym samą słabość tworzy to, że jest jakoś zależna od Rumunii i to, że nie jest już krajem.
Trochę mnie gryzły błędy ortograficzne i brak przecinków w niektórych miejscach, ale posady grammar nazi nie posiadam, więc uznam to za coś mniej istotnego.
Co do reszty, zostawiam w opinii pozostałych adminów, ale osobiście prosiłabym o zwrócenie uwagi na wcześniejsze uwagi c: .

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Transylwania on Sro Mar 19, 2014 10:24 pm

Tak, wiem, już mi Węgierka zwróciła uwagę. Postać poszła do edycji i mam nadzieję że teraz jest znośna, jesli będą jakieś błedy i nieścisłości piszcie ^^.
avatar
Transylwania

Rodzina : Ludy Romańskie
Liczba postów : 16
Skąd : Z zamku :3

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Admin główny on Sro Mar 19, 2014 11:05 pm

Teraz mi się podoba Karta krótka, ale rzeczowa, jestem skłonna zaakceptować.

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Gość on Czw Mar 20, 2014 6:30 am

A mnie zastanawia to, jak Transylwania, czy raczej jak już Siedmiogród, odnosi się do tej nienawiści Węgrów do Rumuni(bo wątpię, by jakoś tego nie zauważała, zwłaszcza wśród mnogości historycznych walk o Siedmiogród; a także jest to narzucone przez autora).
Jeżeli zna Ukrainę, to czy nie zna też jej rodzeństwa?
Przypomnijmy, że Transylwania nie ma żadnej autonomii, nie jest więc dopuszczana do istnienia na tym forum w sensie współczesnym. Jeżeli chodzi o krainę historyczną to nie ma problemu.
Irytuje ludzi, a niektórzy się jej boją, a potrzebuje ciągle rozmowy. Hm,ogólnie rzecz biorąc, to powstaje pytanie: czy tacy są Rumuni? Tworząc OC wypada też bazować na stereotypach mieszkańców(nie tylko na uwampirzaniu postaci).

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Admin główny on Czw Mar 20, 2014 9:11 am

A nie ma? Hm, no to będzie działać na takich prawach, jak Syberia, czy Świętek - postać uwięziona w swojej pętli czasu. Jeno o ile znam Lukę Shirei, to nie powinno robić to większej różnicy~

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Transylwania on Czw Mar 20, 2014 4:11 pm

Ano, raczej nie. A to że jest wampirem nie wiąrze się z byciem rumuńskim regionem. Transylwania była regionem węgierskim obecnie zrumunizowana. Bycie wampirem to cecha głównie jej, Vlad Tepeś palownik czy zwany Dracula, oraz Elizabeth Batory byli jako tako jej władcami. Zapomnialam dodać że jest osobą przesądna bardzo ( co według mnie jest tak samo z jej ludnością). starałam się oprzeć na stereotypie jej mieszkańców.
Nienawiść węgier do Rumuna...? Nie chce kłótni, cały czas stara się żeby konflikt znikł. Ale oczywiście, brata nie opuści, bo nie wolno być samym, bo, według niej to złe. [ bo to taka prosta dziewczyna, jak wieśniaczka, że prosto myśli ale logicznie]. Najchętniej chciałaby, żeby w trójkę zamieszkali razem, ale nie jest to możliwe.

I nie, nie zna rodzeństwa Ukrainy < a raczej nie spotkała się z nimi osobiście>. Ukrainę zna, po jest tak jakby jej sąsiadką i Rumun czasem ją odwiedzał.
avatar
Transylwania

Rodzina : Ludy Romańskie
Liczba postów : 16
Skąd : Z zamku :3

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Gość on Czw Mar 20, 2014 7:21 pm

Czyli ze swoich sąsiadów zna tylko Ukrainę? Żadnego z państw bałkańskich?

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Gość on Wto Mar 25, 2014 7:52 pm

Jeśli chodzi o mnie to, jak mówiłam, karta mogłaby być dłuższa ale skoro nie może to w ostateczności da się zaakceptować.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Salut! Eu Transilvania sau Luka!

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach