Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

:: Formalności :: Śmietnik :: Inne

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Senpai on Pon Wrz 01, 2014 7:42 pm

Błagam, zmieńcie puna na phbb, bo to kodowanie to ścierwo D:

Senpai
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Austria on Pon Wrz 01, 2014 7:55 pm

Nasza graficzka zmieniała na puna. I czemu user zgłasza problem z kodowaniem? Sypie się coś w kodach, czy forum się długo ładuje?

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Senpai on Pon Wrz 01, 2014 8:36 pm

Dobra, poprawię nieco wypowiedź:
Błagam, zmieńcie ten brak kodowania na punie na brok kodowania na phpbb.
Czemu? Żeby pun jakoś przyzwoicie wyglądał trzeba nieco się namęczyć przy CSSie, HTMLu i jeszcze najlepiej javie (nie, grafika to nie przycięcie kilku obrazków D: ), podczas gdy żeby coś na phpbb wyglądało fajnie, cool, znośnie... potrzeba lekko wytresowanej małpki.

Senpai
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Austria on Czw Wrz 04, 2014 5:14 pm

*wzdych* Czekam póki co na odpis naszej administratorki, a w międzyczasie rozpytałam userów "co jest nie tak" i nikt nie wiedział, każdemu obecny wygląd pasował. Ciężko coś poprawić mając jedynie "ma przyzwoicie wyglądać", ponieważ pod tymi słowami kryją się miliony rozwinięć, których ja jako admin (fabularny i ekonomiczny, żeby nie było) mogę się tylko domyślać. Nie chcę podejmować kroków bez konsultacji z naszym adminem graficznym, która sama ten wygląd ustawiała - począwszy od optymalizacji forum i ustawienia kodowania, skończywszy na wstawieniu obrazków - ponieważ osobiście nie mam zmysłu graficznego, nie umiem stworzyć wyglądu i jestem tego świadoma.
Tak czy siak, jeśli mógłbyś bądź mogłabyś wyjaśnić, jak wygląda wedle ciebie forum "przyzwoite" w wersji puna, bylibyśmy wdzięczni.

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Metalowiec on Pon Sty 26, 2015 6:09 pm

Miałabym pytanie dotyczące nieco samego usera.
Jeśli jedna z zarejestrowanych osób ma problemy z psychiką, lub spotkały go takie rzeczy jak dysortografia, to gdzie ma to zgłosić? Można spokojnie napisać to do jednego z adminów, czy jest do tego przeznaczony jakiś temat?

Metalowiec
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gość on Pon Sty 26, 2015 7:56 pm

Najlepiej napisać do admina.

Gość
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Austria on Pon Sty 26, 2015 10:27 pm

Nauru właśnie się zgłosiła na osobę do opieki. :D

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Manna1 on Pon Mar 23, 2015 8:08 am

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że nie mam na celu nikogo obrażać ale admini zdają się nie zauważać sytuacji i być może muszę im w tym pomóc.
Prezydent jest podsumowywany teraz, a ja przedstawię działalność jednej z adminek: prawie cale jedno forum was nienawidzi (nic dziwnego biorąc pod uwagę traktowanie tych osób), łamanie regulaminu (głównym problemem jest nagminne nieprzestrzeganie punktu 3 o wychodzeniu z fabuły. Zrozumiałą sytuacją jest zaśnięcie lub zerwanie połączenia internetowego ale w tym wypadku osoba daje informację o wyjściu w nawiasie, a z fabuły nie wychodzi. Jest to tym bardziej irytujące, ponieważ inni niejednokrotnie byli upominani z tego powodu), faworyzowanie przyjaciół (np. osoby będące w bliskiej znajomości z adminką mogą robić nadmierny spam nawiasowy i nie zostaną upominane bez względu na prośby innych userów o ograniczenie), nadużywanie władzy (niejednokrotnie robienie zamieszania na cb bezpodstawnymi oskarżeniami. Osoby nie łamiące regulaminu były za przeproszeniem opierdalane. Nie obchodzi mnie również, że panna nie nadąża, robienie krzyku o 2-3 nawiasy w sumie (nie pod rząd, jednak łącznie wśród wszystkich wypowiedzi na cb) jest dla mnie przesadą i usilną chęcią pokazania władzy) oraz unikanie obowiązków (prośba o pomoc potraktowana była jako coś niedopuszczalnego). Ponadto znębiła ona jedną userkę. Ja wszystko rozumiem, faworyzowanie było, jest i będzie ale nadużywanie władzy, unikanie obowiązków i GNĘBIENIE userów!? Tym bardziej mnie dziwi ta sytuacja jak przypomnę sobie, że wcześniej osoba ta była miła. Pozostawię to wszystko bez komentarza licząc na odpowiedzialność głównej adminki wobec administracji.

Chciałabym korzystając z okazji zapytać czy jest możliwość zmniejszenia informacji chatboxowej. Długi tekst zajmujący pół forum jest nieestetyczny.

Manna1
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Grenlandia on Pon Mar 23, 2015 2:22 pm

Nie jestem adminem, ale wypowiem się. Przede wszystkim człowiek nie ma władzy nad tym kiedy mu się internet zerwie, a kiedy nie, więc to od niego akurat nie zależy. Uważam, że coś takiego nie jest łamaniem punktu bo jest niezależne od ludzkiej woli. Można upominać kogoś kto samowolnie znika z cb w trakcie fabuły, nie mówiąc słowa. Jeśli później wytłumaczy, że internet mu zjadło albo zasnęła przed kompem to nie ma problemu. Plus nie każdy ma pakiet internetowy/nie każdy ma wi-fi w telefonie/nie każdemu działa cb na telefonie by móc po zerwaniu internetu wejść z telefonu i poinformować. Ja np nie mam wi-fi + cb nie działa mi na telefonie, więc gdyby nagle internet mi umarł to nie miałabym jak poinformować o tym c: A gdyby mi działało cb, a nie miałabym pakietu internetowego lub miała na wykończeniu to bym rzuciła jak najkrótszą informację.
Co do spamowania to moim zdaniem upomnienie zmniejszenia spamu nie należy tylko do admina. Każdy kto chce pisać fabułę, a spam mu przeszkadza, ma prawo do zwrócenia uwagi innym o zmniejszenie spamu. Raz, drugi, trzeci. Do skutku. Jest Caps Lock, jest pogrubienie. Każdy może ich użyć by być widocznym. Sama zawsze piszę Caps Lockiem prośbę o zmniejszenie spamu. No i jeśli nikt nie mówi, że mu przeszkadza spam to po co zwracać uwagę? Uwagę zwraca ten, komu przeszkadza.
No i naprawdę zastanawiam się, o którym adminie mowa bo choć mało piszę na cb to sporo na nim po prostu siedzę i jakoś nie zauważyłam by ktoś kogoś gnębił.
I jeśli z powodu takich błahostek ktoś kogoś nienawidzi to powinien nauczyć się panować nad emocjami c:
Grenlandia

Rodzina : Inuici
Liczba postów : 33

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Meksyk on Pon Mar 23, 2015 2:42 pm

Psst, psst.
"Zrozumiałą sytuacją jest zaśnięcie lub zerwanie połączenia internetowego ale w tym wypadku osoba daje informację o wyjściu w nawiasie, a z fabuły nie wychodzi."
Persona miała na myśli, zdaje się, sytuację, gdy ktoś siedzi na fabule, po czym nagle w nawiasie rzuca "ok, ja idę" i spiernicza, a postać teoretycznie zostaje w fabule. Rzeczywiście bywa to irytujące i kłopotliwe.

Ale to tylko taka wcinka ode mnie. c:

http://thebest404pageever.com/swf/Das_Boot_Ze_Beer.swf
"Towarzyszu, on doniósł na was, że wy nie donieśliście na niego."
Meksyk

Rodzina : Mieszkańcy Ameryk Środkowej i Południowej
Liczba postów : 242

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Grenlandia on Pon Mar 23, 2015 4:13 pm

Meksiu, ja nie mówię, że coś takiego się nie zdarza bo na pewno się zdarza i to niejednemu.
Nawet mi się zdarza zniknąć i to nawet bez słowa bo zwyczajnie zapominam, że piszę na forum cb. Moja skleroza jest bezlitosna.
Grenlandia

Rodzina : Inuici
Liczba postów : 33

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by ahniemampomyslunanick on Pon Mar 23, 2015 4:39 pm

Co jak co, ale ja tez się podpisuję pod tymi punktami :/ Zwłaszcza odnośnie nadużywania władzy i gnębienia. Co jak co ale jestem po rozmowie z tą dziewczyną i naprawdę niefajną rzecz jej zrobiono ://
A spamowanie to jakoś ADMIN powinien reagować jak robi się zamieszanie nawiasowe. A nie olać sprawę, bo to przyjaciólki. (A na innych krzyczy bez powodu).

ahniemampomyslunanick
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gość on Pon Mar 23, 2015 7:22 pm

Dziękujemy za posta

Nienawidzi nas całe jedno forum…z powodu? Czy tamtejsi userzy są też tutaj? Grają tutaj i przeszkadza im bezpośrednio obecna sytuacja? Czy też tylko znają opowieści i nie zamierzają się poznać obydwu stron medalu? Bo nie bardzo rozumiem, jak osoby z poza tego forum obchodzą rzeczy związane właśnie z ADMINISTRACJĄ (no chyba, że ktoś by wam powiedział sprawy między adminami, ale to raczej niezbyt miłe)?

Co do cb, zapewne pisząc o „punkcie 3 o wychodzeniu z fabuły” miałaś pewnie na myśli punkt 2. Co do tego, nie jesteśmy w stanie zauważyć wszystkiego, także zawsze miło, jak user nam napisze, kto konkretnie nie wychodzi. Tak, zdarza się, nie jesteśmy wszechwiedzący i wszechwidzący i niektóre rzeczy nam po prostu umykają. Uprzejme zwrócenie uwagi zawsze jest mile widziane. Pod warunkiem, że naprawdę jest uprzejme, bez zbędnego cynizmu. Czasem też spotykam się ze zdziwieniem userów dotyczącym działania forum, wynikającym z nieznajomości regulaminu.  Tak, ja czasem zapominam, ale nic nie stoi mi na przeszkodzie, żeby sprawdzić zapis. Widać dla userów czasem problematyczne jest zerknięcie do regulaminu. Piszę to z przykrością.

O nawiasach: każdy user ma prawo poprosić o zmniejszenie nawiasu. Cb jest miejscem do pisania fabuły, wiec jeśli KOMUKOLWIEK nie pasują nawiasy, KAŻDY, niezależnie od statusu, ma przestać pisać. Czasem pada pytanie, czy nawiasy komuś przeszkadzają i bywa taka sytuacja, że nikt nie wnosi sprzeciwu. Proste pytanie, a tyle może zdziałać. Często jednokrotne zwrócenie uwagi nie działa, dlatego też trzeba się powtarzać, co powoduje, iż czasem uwagę dostaje również ktoś, kto napisał ledwo dwa nawiasy. Jeśli ktoś poczuł się urażony zwróceniem uwagi, powinien napisać bezpośrednio do administracji, a nie rozwlekać to po innych forach (o ile zwrócenie to było naprawdę niemiłe, bo inaczej trudno stwierdzić, co konkretnie uraziło usera). Na fabułę są również wyganiane osoby, które bardzo rzadko piszą na cb w fabule, natomiast bardzo często widać je w spamie nawiasowym.

Nie ma faworyzowania. Nie ma i nie będzie. Ostatnio dostałam uwagę od administracji. Poza nawias wyrzucam również znajomych (których na tym forum mam w jakże ogromnej liczbie 1). To, że czasem ktoś wchodzi na cb i ma odwagę zapytać się admina, czy może coś zrobić, nie jest faworyzowaniem.

Nie wiem, o jakie gnębienie i unikanie obowiązków chodzi, potrzebne byłyby konkretne przykłady do oceny i wyciągnięcia konsekwencji.
Gra tutaj też nie jest obowiązkiem. Jeżeli komuś wady forum i jego ocena przeszkadzają w grze i dobrej zabawie, być może powinien pomyśleć nad odpoczynkiem od forum.

Tekst został zmniejszony

Gość
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Austria on Wto Mar 24, 2015 3:40 pm

Nie wiem, jak się zabrać za post i powiedzieć coś jeszcze, czego nie powiedziała Nauru. Mimo to, spróbuję:
Prawie całe jedno forum nas nienawidzi - z nieoficjalnego źródła wiem, że to „prawie całe forum”, to cztery osoby. To, że dałyśmy im powód do nienawiści rozwinę później, ale czy różnica w ilości graczy o czymś nie świadczy? Userzy widzą, jaki nastrój jest na forum, a jednak są dalej, dla mnie to znak.
Gnębienie na forum w liczbie (jak mniemam) jeden. Wyciągnę sobie tę kwestię na górę, bo mnie najbardziej zaciekawiła. Jeśli osobę, która poczuła się gnębiona ostrzegałam dwa razy, co zrobię, to czy to jest gnębienie? Jeśli informacja, co wprowadzam była na forum przez 2 tygodnie, a jej wprowadzenie tę osobę uraziło, to czy jest to gnębienie? Był czas, była możliwość, by coś sprostować, wysunąć własną propozycję, ale to nie padło. Owszem, w pierwszej kwestii byłam uparta, ale do ostatniej chwili aktualne były moje słowa „ja zmienię, ty poprawisz”. Cały czas to powtarzałam i cały czas kwestia była tu otwarta. To, że ta osoba poczuła się tym urażona, to z całym szacunkiem - przepraszać za dawanie możliwości współpracy nie zamierzam.
Wychodzenie z chatu - nie, nie zdarza się to nagminnie, jak piszesz. Nagminnie było, kiedy graczy się tego uczyło. Masz moje zapewnienie, że każdy, kto wyszedł bez informacji z fabuły i nie podparł tego snem/kłopotami z siecią w ciągu ostatniego miesiąca został upomniany. Za wielokrotne upomnienie grozi grupa karna.
Spam nawiasowy. Wedle Twoich słów „nasi znajomi” mogą spam robić. Przytoczę przeprowadzoną kilka dni temu rozmowę na gg:
- Yass, bo X, Y i Z robili wczoraj na CB straszny spam, aż nie dało się pisać.
- No fajnie, że mi piszesz po takim czasie. Zwrócił im ktoś uwagę o zaprzestanie?
- Nie.
No właśnie, to jeśli te osoby nie wiedzą, że to przeszkadza, to nie przestają. Nie ma równego zakazu ostrego spamu nawiasem, ale ma on nie zagłuszać fabuły - dlatego każdy ma prawo napisać prośbę o zaprzestanie nawiasowania (zgodnie ze słowami Wyspy Bożego Narodzenia). Każdy ma obowiązek do takiej prośby się ustosunkować, jej ignorowanie jest równoznaczne ze złamaniem regulaminu.
Czy faworyzujemy innych? Nie, chociaż chyba wiem, gdzie tak może się wydawać. Prawdą jest, że każdy admin ma kilka osób na forum, z którymi potrafi porozmawiać „bardziej”, mają wspólne tematy i swoje słowa-klucze, to naturalna rzecz. Przez to czasem admin się do niektórych osób zwraca inaczej, niż do innych. Nie są to jednak osoby wyjęte spod regulaminu, nie ma u nas takich.
Wobec prośby o pomoc musiał(a)byś mi przypomnieć, o co chodziło. Być może wola usera była niezgodna z wolą admina, to też ma prawo się zdarzyć.
Konkluzji brak. Wojny z forum nie chcemy, negatywnym uczuciom nie zaradzę, każdy ma prawo w końcu do własnej opinii. Nikogo jedna na tym forum nie trzymamy siłą.

Ukrycie reszty propozycji było jedną z kwestii planowanych, ale czekało na resztę informacji od prowadzących.

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

:: Formalności :: Śmietnik :: Inne