Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Go down

Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Liechtenstein on Sob Lut 21, 2015 4:17 pm


Imię i Nazwisko: Lili Zwingli
Dzień i miesiąc urodzenia (wydarzenie wyjaśniające): 12 lipca 1866 (uzyskanie pełnej suwerenności)
W 1719 roku ziemie te zostały uznane przez cesarza za suwerenne księstwo w granicach Rzeszy Niemieckiej. W roku 1806 cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego Franciszek II (I) Habsburg został zmuszony przez Napoleona do abdykacji i zrzeczenia się tytułu cesarza rzymskiego. Liechtenstein w 1806 r. został członkiem Związku Reńskiego, który miał zastąpić cesarstwo i pozostał w nim do roku 1814 r. W latach 1815-1866 był członkiem Związku Niemieckiego. Przez te wszystkie lata księstwo utrzymywało ścisłe kontakty gospodarcze i polityczne z Austrią. Wynikiem tego było 1866 r. wystąpienie z nią ze Związku Niemieckiego i uzyskanie przez Liechtenstein pełnej niepodległości.
Wygląd:
Liechtestein to niewysoka krótkowłosa blondyneczka o ślicznych zielonych oczkach. Żeby nie mylić jej z chłopcem Szwajcaria kupił jej niebieską wstążkę, którą nosi po prawej stronie głowy. Wcześniej miała dwa długie warkocze, jednak obcieła je by upodobnić sie do braciszka, którego kocha nad życie.  Nosi różową/czerwona sukienkę  do kostek z białymi paskami. Sukienka ma długie rękawy które kończą się mankietami, a przy szyji biały kołnierzyk z fioletową wstążką. Nosi też białe rajstopy i czarne trzewiki. Zdarza się jej też chodzić w mundurze takim samym jak ma Szwajcar.

Charakter:
Lily to cicha, małomówna, skromna, nieśmiała, ufna, delikatna i potulna dziewczynka. Za nic w świecie nie chciałaby zrobić komukolwiek krzywdy czy przykrości. Darzy wszystkich wielkim szacunkiem, dlatego często używa zwrotów grzecznościowych, kiedy rozmawia z innymi państwami.
Jest niewielkim krajem, często się uśmiecha i stara się utrzymywać ze wszystkimi dobre relacje. Jest uczynna, życzliwa, przyjacielska i zawsze skora do pomocy. Nigdy nie ma uprzedzeń co do ludzi, jest miła i towarzyska. Dla każdego stara się być ciepłym człowiekiem, by nie zranić czyjś uczuć. Jednak, jeśli w jakiś sposób zawini, sama bardzo się przejmuje, niepokoi i martwi.
Troszczy się o innych ludzi i łatwo bierze sobie do serca obelgi skierowane w jej stronę. Bardzo łatwo ją zranić, ale też nie trzeba się długo starać by wybaczyła. Nawet jeśli jest smutna, stara się uśmiechnąć i twierdzi, że "nic się nie stało".
Najogólniej można powiedzieć, że jest wesołą dziewczynką lubiącą kwiatki i kochająca swojego braciszka Szwajcarię i siostrzyczkę Gryzonię, ponad wszystko.
Relacje z innymi:
Austria
Liechtenstein wydaje się być z nim w przyjaznych stosunkach, od kiedy wraz z bratem jadła z nim lunch. Mówi się, że Liechtenstein należało do austriackiej arystokracji. Liechtenstein ogłosiła neutralność w czasie wojny i to oprowadziło Austrię do szału, cesarz zakazał wysyłania tam pożywienia, tuż po zakończeniu wojny nastąpiła epoka głodu. Liechtenstein odłączyło się od imperium (które też w wyniku wojny się rozpadło) Obecnie są bardzo uprzejmi dla siebie.
Szwajcaria
Szwajcaria zaopiekował się Liechtenstein. Bardzo troszczy się o nią, może nawet troche za bradzo(czyt. kompleks starszego braciszka). Stara się jej pomóc rozwinąć jako kraj oraz uczy ją jak dobrze nim rządzić.  Ponieważ Liechtenstein nie ma wojska Vash chroni ją od potencjalnych zagrożeń (jak i mężczyzn, którzy mu się nie podobają). Trzymaja ją troszkę pod kloszem, nie pozwalając, aby ktoś obcy się do niej zbliżył, jednak bardzo ją kocha.
Szwajcarię i Liechtenstein łączy unia celna, gospodarcza i walutowa.
Gryzonia
Duża starsza siostra, najukochańsza. Jet troche bardziej luźniejsza od Vasha i pozwala Lili na więcej.
Anglia
Zostali przedstawieni razem w pasie o piłce nożnej. Okazało się, że melodie swoich hymnów mają takie same, które doprowadziły do wielkiego zamieszania. Nie znają się zbyt dobrze, choć wydają się być bardzo zaprzyjaźnieni ze sobą.
Niemcy
Chociaż nie byli przedstawiani razem poza jednej z imprez świątecznych, w których  Liechtenstein  powiedziała, że mieszkała w domu Niemczech przez jakiś czas, przed upadkiem Związku Niemieckiego,który przyznał jej niezależność. Nie zna za dobrze Pana Niemca, ale go lubi. Może relacji nie mają zbyt dużych, uważa go za bardzo przyjaznego mężczyznę.
Węgry i Ukraina
Wydają się być dobrymi przyjaciółmi. W "Historii Ciekawe Odzież" Tom 4, miały one miłą pogawędkę o strojach w swoich krajach.Nawet one odnoszą się używając pseudonimów zamiast pełnych nazw.
Romano
Nie zna go za dobrze, ale lubi go. <Liechtenstein lubi każdego xD>
Kugelmugel
Liechtenstein, po zauważeniu dużej kuli, która była Kugelmugel w drodze do domu z Austrii ze Szwajcarią, natychmiast pobiegła do niego,by się z nim spotkać, kiedy dowiedziała się, że był bardzo ładny, choć przekroczyła jej początkowe oczekiwania. Jednak ona uważa go za dziewczynę i nawet wtedy, gdy Niemcy powiedział, że to chłopak. Wydawała się bardzo entuzjastycznie na myśl o spotkaniu z nim ponownie. Po spotkaniu, Kugelmugel poprosił swojego szefa, aby jego dom większy, powołując się, że małe rzeczy nie są sztuką. Jest możliwe, że widzi Liechtenstein jako sztuka, jak ona jest dość mała.
Czechy i Słowacja
Po II wojnie światowej Liechtenstein uznało, że część ich terytoriów przypadła ówczesnej Czechosłowacji (tereny o powierzchni ponad 1600 km. Obecni Czesi jak i Słowacy twierdzą, że wszystkie tereny zostały zwrócone, jednak książęta Liechtensteinu twierdzą inaczej i roszczą sobie prawa do niektórych terenów. Spór ten trwa do dziś.
UWAGA! Większośc to wolne tlumaczenie z angielskiego<nie za dobra jestem> http://hetalia.kitawiki.net/index.php?title=Liechtenstein

Ciekawostki, dodatkowe informacje:
-Mniej niż dwie trzecie ludności podaje się za rodowitych Liechtensteinczyków, ludność obca to z kolei w większości Szwajcarzy (11%), Austriacy (6%) i Niemcy (4%) oraz Włosi (3%), pochodzący z krajów byłej Jugosławii (3%), Turcy (3%) i inni.
-Liechtenstein jest jednym z najbogatszych państw świata. Produkt krajowy brutto na 1 mieszkańca wynosi 141,1 tys. dolarów amerykańskich (2008).
-W Liechtensteinie jest 105 km dróg o twardej nawierzchni. Linii kolejowych jest 9,5 km (regionalne połączenie z Feldkirch w Austrii do Buchs w Szwajcarii obsługują Österreichische Bundesbahnen), a śródlądowych szlaków wodnych 25 km.
-Liechtenstein jest 194 państwem na liście pod względem wielkości w km2.
-Hymn Lichtensteinu jest znany na świecie i grany podczas każdego meczu piłkarskiego Anglii, gdyż Brytyjczycy gwizdnęli hymn Lichtensteinowi, który nie zdążył zastrzec praw. Tym samym melodia hymnu Wielkiej Brytanii i Liechtensteinu jest identyczna.
-Liechtenstein jest monarchią, w której władca ma od czasu referendum konstytucyjnego w marcu 2003 największą realną władzę polityczną w Europie (nie licząc Watykanu). Żadna zmiana konstytucji nie może być przeprowadzona bez zgody księcia. Z drugiej strony monarchia może zostać zniesiona drogą referendum.
-W Liechtensteinie działają dwa dzienniki: Liechtensteiner Vaterland i Liechtensteiner Volksblatt. Nie podlegają one kontroli władz, ale są administrowane przez partie polityczne. Vaterland przez VU, a Volksblatt przez FBP.
-Liechtenstein pod względem ustrojowym stanowi monarchię konstytucyjną. Od 1989 panuje tu książę Jan Adam II (Hans-Adam II). Bieżące sprawy polityczne podlegają dziedzicznemu księciu (erbprinz, tj. następcy tronu) Aloisowi (Aloizowi).
-W Liechtensteinie występuje – podobnie, jak w niemieckojęzycznej Szwajcarii – charakterystyczne zjawisko dyglosji. Niemiecki używany w codziennej komunikacji to w praktyce liczne dialekty. Na terenie Księstwa Liechtenstein używanych jest aż 11 różnych dialektów, względnie wariantów dialektalnych, różniących się od dialektów szwajcarskich. Stąd określenie Schweizerdeutsch dla dialektów używanych w Liechtensteinie, spotykane czasem w niektórych źródłach, jest błędne.
-Specjalizacją przemysłu jest specjalistyczna aparatura
pomiarowo-badawcza, wysokopróżniowa oraz ... sztuczne szczęki których Liechtenstein
produkuje ponad 80 mln rocznie!
-W czasie gdy rodzina Habsburgów przeżywała poważny kryzys, w siódmej dekadzie XVII
wieku, ród Liechtensteinów wykorzystał to do ograniczenia wpływów Habsburgów i dzięki
interwencji zbrojnej braci Karla i Maksymiliana odniósł w 1620 roku decydujące zwycięstwo
nad szkodliwym wpływem czeskich buntowników.
-Do dziś trwa spór o pozostałe na terenie dzisiejszych Czech posiadłości rodziny.


Ostatnio zmieniony przez Liechtenstein dnia Pon Lut 23, 2015 3:51 pm, w całości zmieniany 7 razy (Reason for editing : <poprawione mam nadzieje że dobrze ;____;>)
avatar
Liechtenstein

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 23
Skąd : z czekolady

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Austria on Sob Lut 21, 2015 7:44 pm

1) Proszę dopisać więcej charakteru
2) Relacje - proszę dopisać Gryzonię, którą mamy na forum, proszę też rozwinąć relacje ze Szwajcarią i Austrią na tle polityczno-ekonomiczno-historycznym, do tego proszę dodać relację z Niemcem, którego Lili notabene znać powinna, w końcu to rodzina. Podobnie, jeśli uważasz, że Lili zna Germanię, dodaj go też.
3) Znajdziesz jeszcze nieco ciekawostek, jestem tego pewna.
4) Proszę o wzięcie pod uwagę typologii forum - gramy wedle obecnych wydarzeń, uwzględniamy sytuacje polityczne i gospodarcze. Przełożenie tego na personifikację tego kraju nie powinno być problematyczne.

Tyle ze strony administratora do spraw polityki.

_________________
avatar
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Liechtenstein on Sob Lut 21, 2015 8:10 pm

Panie Austrio ja ją już poprawiam tylko odeszłam od kompa, ale już mam wypoprawiane :3
avatar
Liechtenstein

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 23
Skąd : z czekolady

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Gość on Sob Lut 21, 2015 8:10 pm

Podpinam się pod wszystkie punkty Austrii

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Liechtenstein on Sob Lut 21, 2015 9:47 pm

Poprawiłam to może będzio dobrze *chowa się w kąt*
avatar
Liechtenstein

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 23
Skąd : z czekolady

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Austria on Sob Lut 21, 2015 10:35 pm

Austria
Liechtenstein wydaje się być z nim w przyjaznych stosunkach, od kiedy wraz z bratem jadła z nim lunch. Mówi się, że Liechtenstein należało do austriackiej arystokracji. Po IWW mieli dobre kontakty ze sobą, chodź nie było to wskazane w kanonie. Obecnie są bardzo uprzejmi dla siebie.
Owszem mówi się, że Lili należała do arystokracji. Na pewno Liechtenstein była przez pewien czas pod berłem Austro-Węgierskim (po wojnach Prusko-Austriackich), więc w przełożeniu na postać Lili albo mieszkała u Austrii jako jedna z członkiń burżuazji albo pracowała dla niego. Przyjmę też wersję, że Węgry się nią opiekowała. Zadecyduj.
"Po IWW mieli dobre kontakty" - czyżby? Liechtenstein ogłosiła neutralność w czasie wojny i to oprowadziło Austrię do szału, cesarz zakazał wysyłania tam pożywienia, tuż po zakończeniu wojny nastąpiła epoka głodu. Liechtenstein odłączyło się od imperium (które też w wyniku wojny się rozpadło). Nie uciekli przecież bez powodu. W 20-leciu międzywojennym Austriacy byli na mieszkańców Liechtensteinu obrażeni, bo im "nie pomogli". Czy to na pewno dobry kontakt?

Relacja ze Szwajcarią - tak już konkretniej mówiąc, Szwajcaria po prostu udziela Liechtensteinowi protekcji, szanując neutralność tego kraju, ale jednocześnie broniąc go własną armią. Dodatkowo Szwajcaria reprezentuję Liechtenstein na arenie międzynarodowej (chociaż sam kraj błyszczącego(świecącego? Teraz nie pamiętam) kamienia głosi politykę neutralną. Szwajcarię i Liechtenstein łączy unia celna, gospodarcza i walutowa, to też jest warte pamiętania.

Przepraszam, wcześniej mi wyleciało z głowy - co z Czechami i Słowacją? Po II wojnie światowej Liechtenstein uznało, że część ich terytoriów przypadła ówczesnej Czechosłowacji (tereny o powierzchni ponad 1600 km, notabene dla małego kraju Alpejskiego to jest dużo). Obecni Czesi jak i Słowacy twierdzą, że wszystkie tereny zostały zwrócone, jednak książęta Liechtensteinu twierdzą inaczej i roszczą sobie prawa do niektórych terenów (nie chcę pisać konkretnie, bo też orłem z języka angielskiego nie jestem, a nie chcę się pomylić). Spór ten trwa do dziś. Relacja godna ujęcia moim zdaniem.

Relacja z Anglią, Niemcami, Ukrainą i Węgrami - tak, ja też mam kłopoty z językiem Angielskim, ale... Wystarczy przeczytać ten tekst, żeby widzieć, że jest z nim coś nie tak. Google tłumacz nie daje odpowiedniej formy rzeczownika, przymiotnika, czasownika. Co bardziej kłopotliwe miejsca mogę Ci przełożyć, wyjaśnić, co tam jest (albo Nau może to zrobić), ale w większości te relacje aż proszą o korektę gramatyczną.

_________________
avatar
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Liechtenstein on Nie Lut 22, 2015 4:00 pm

Poprawione mam nadzieje że dobziu ;-;
avatar
Liechtenstein

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 23
Skąd : z czekolady

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Austria on Nie Lut 22, 2015 8:12 pm

Relacja z Kuglem oraz z Węgrami i Ucią wciąż powinna być skorygowana, ale niech będzie. Mój akcept. Do pełnej akceptacji potrzeba jeszcze opinii Turka albo Nau.

_________________
avatar
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Turcja on Nie Lut 22, 2015 10:33 pm

Akcept

_________________
Yurtta Sulh, Cihanda Sulh - Pokój w Ojczyźnie, Pokój na Świecie
Kochana flaga~~
avatar
Turcja

Rodzina : Turcy
Liczba postów : 302

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Austria on Pon Lut 23, 2015 12:05 pm

Mam informacje od Nauru. Wygląd, część charakteru oraz relacja ze Szwajcarią nie są autorstwa userki, są wzięte z poniższych źródeł:
http://pl.hetalia.wikia.com/wiki/Liechtenstein
http://pl.wikipedia.org/wiki/Axis_Powers_Hetalia

W związku z tym muszę cofnąć swoją akceptację i poprosić o to, by osoba grająca Lili opisała dziewczynę własnymi słowami.

_________________
avatar
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Liechtenstein on Pon Lut 23, 2015 3:51 pm

Poprawione ! <3
avatar
Liechtenstein

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 23
Skąd : z czekolady

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Austria on Pon Lut 23, 2015 11:10 pm

No to przywracam akcept. Turek, szykuj farbę o:<

_________________
avatar
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Turcja on Wto Lut 24, 2015 11:56 am

Poczekaj XD Farba niebieska się skończyła! Już lecę kupić
Akurat w Lidlu jest promocja XD

(wybaczcie, ale tak bardzo nie mogę ze śmiechu z tego tekstu, że musiałam skomentować X'D)

_________________
Yurtta Sulh, Cihanda Sulh - Pokój w Ojczyźnie, Pokój na Świecie
Kochana flaga~~
avatar
Turcja

Rodzina : Turcy
Liczba postów : 302

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Małe jest piękne. Słów kilka o Liechtenstein~

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach