Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Go down

Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Serbia on Pon Cze 22, 2015 9:31 amImię i Nazwisko:
Semir Radovanović

Dzień i miesiąc urodzenia (wydarzenie wyjaśniające):
9 maj 1945 – dzień Zwycięstwa. Niemcy podpisują kapitulację. Drugie ważne wydarzenie – 3.06.2006 – rozpad Serbii i Czarnogóry


Wygląd:
Serbia… jaki jest? Biorąc pod uwagę położenie, czyli południe Europy, to Serb ma ciemne włosy. sterczące na wszystkie strony, co tylko dodaje mu łobuzerskiej nutki. Jego oczy są wręcz czarne i rzucają gniewne błyski, gdy ktoś wyprowadzi Serbię z równowagi. Skóra mężczyzny jest oliwkowa oraz, jak na południowca przystało, odporna na promienie słoneczne, więc Serb nie musi się obawiać o poparzenia, z którymi borykają się ci z jasną karnacją. Ciało Serba pokryte jest bliznami, które zadał mu Turcja. Choć pewnie i nie tylko on, bo Serb stoczył tych bitew trochę, oczywiście z różnymi skutkami. Jest średniego wzrostu(ok 170-175cm), szczupły ale nie słaby, co potrafi doskonale  udowodnić. Chodzi ubrany w swój narodowy strój, albo w mundur, do którego ma słabość. Jednak też można go zobaczyć w luźnych strojach, zwłaszcza gdy reprezentuje swój kraj w sportowych dyscyplinach.

Charakter:
Serb ma wybuchowy charakter, jest cholerykiem. Na zasadzie-" najpierw robię, potem myślę". Łatwo go wyprowadzić z równowagi, wtedy emocje biorą górę i Serbia dostaje tak zwanej "kurwicy" i doznaje permanentnej irytacji. Wtedy w ruch zazwyczaj idą pięści i potok przekleństw (o matko, jak to znam z doświadczenia, cieszcie się ludzie którzy nie widzieli mej mrocznej odsłony xd). Jeśli w zasięgu Serbii są niebezpieczne przedmioty, a on jest rozjuszony jak stado szerszeni, lepiej je schowajcie. To dla WASZEGO dobra, a przede wszystkim jego. Wielki patriota, który przez całe życie walczył o swoją wolność. Jeszcze inne cechy Serba? Lubi się bawić przy butelce rakiji, śpiewać i tańczyć (Bałkańska w żyłach płynie krew!)jest honorowy i nie odpuszcza łatwo, czyli jest uparty. Jeśli nikt go nie wyprowadzi z równowagi, ani nie ma powodów do wybuchów, jest miłym mężczyzną, ale biada temu, który zajdzie mu za skórę. Pieniądze się nie trzymają jego kieszeni, dziwnym trafem samoistnie się gubią (Słowenio pożycz, znowu gdzieś zapodziałem swoją kasę). Irytuje go również niewywiązywanie się z umów. Serbia jest uparty, więc nie popuści jeżeli ktoś nie dotrzyma danego słowa. Tak samo, nie lubi być porównywany do swojego rodzeństwa, którzy mają dostęp do morza. Serb cierpi z powodu braku możliwości popluskania się w Adriatyku czy innym morzu Śródziemnym. Pod wybuchowym charakterem Serba kryje się zaduma do życia i przyrody. Lubi sobie usiąść na łonie natury i zatopić się w myślach. W sumie, taki dobry sposób na wyciszenie się dla choleryka. Serb jest waleczny. W nim, zarówno jak w każdym z jego ludzi, drzemie wielka wola walki i zostało to przez nich udowodnione nie raz. Pod względem rwania się do bitki z powodzeniem może rywalizować z Polską. Wierny swojej religii i obyczajom. Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę, że wyrządził wiele złego, teraz stara się zażegnać błędy i naprawić swoje relacje. Jednakże pamięta krzywdy, który zostały mu wyrządzone, mimo że nikt o nich nie wspomina. W końcu to on był ten zły i wszystko jego wina, a resztę można przemilczeć. Tak się nie robi…
Serb jest dumny w sercu i na umyśle. Z całych sił chce poprawić swój wizerunek – wydał, między innymi, zbrodniarzy wojennych - Radovana Karadżicia czy Ratko Mladicia.

Relacje z innymi:
- Jugosławia – stan państw południosłwiańskich (jug - południe)
- Chorwacja – siostra, której napsuł sporo krwi, ale i ona nie pozostawała dłużna. W latach 1991-1995 toczyła się między nimi wojna domowa. Ją ostatecznie wygrała Chorwatka. W czasie II wojny współpracowali ze sobą. Wyzywają się, drą koty, ale przy obecnej polityce proeuropejskiej ich stosunki muszą być w miarę poprawne. W sumie Chorwacja popiera Serba by ten wszedł do UE
- Czarnogóra – Była żona. I siostra. Odeszła i gwizdnęła morze. Tak Serb bardzo cierpi z tego powodu. Walczyli razem przeciw Turcji w pierwszej wojnie bałkańskiej, a w II wojny bałkańskiej przybyła na pomoc gdy Serba zaatakował Bułgaria. Obecnie ich współpraca układa się bardzo dobrze na szeroką skalę i stosunki polityczne i społeczne, także układają się dobrze. Choć troszkę ma mu za złe kwestionowanie języka czarnogórskiego.
- Macedonia – Ukochane młodsze rodzeństwo, z którym można się zawsze dogadać. Macedonii udało się wyjść w miarę bezkonfliktowo z Jugosławii. Serbia troszkę traktuje Macedonię z góry. Macedonia chce uniezależnić swoje cerkwie na co Serb nie chce się zgodzić i to taki jeden problem.
- Słowenia – Pierwsze z rodzeństwa, które opuściło Jugosławię i się usamodzielniło. Wspiera Serbię finansowo i jego integrację. Ich stosunki są poprawne, choć czasem sami Słoweńcy ścierają się w poglądach (chodzi o kult jugosłowiańskiego bohatera – Tito)
- Bośnia i Hercegowina – Głównie skonfliktowani na podłożu religii i obyczajowości. Z jednej strony prawosławie (Serb) z drugiej islam (BiH) a wiadomo jaki stosunek do innych mają islamiści – uważają wyznawców innych religii za innowierców. Kluczową sprawą w relacjach stanowi fakt, że w latach 90( dokładnie 1994-1996) zostały popełnione zbrodnie przez muzułmańskich Bośniaków na Serbach. Z kolei Serbowie (bośniaccy) zrobili z bośniackimi muzułmanami masakrę w Srebrenicy (1995). Teraz próbują ocieplić trochę te stosunki.
- Kosowo - Samo państwo ogłosiło swoją niepodległość 17 lutego 2008 jako Republika Kosowa, jednak oficjalnie nie jest uznana. Serb po prostu twierdzi, ze Kosowo jest jego prawną częścią. Kosowo jest odwiecznym sporem między Albanią a Serbią. Gdyby tak Kosowu przyznać autonomię, dla Serbii oznaczało by to utratę tych terenów które by zostały przyznane Albanii zgodnie z chęcią większości. No i Serb musi unormować stosunki z Kosowem, chcąc ubiegać się o członkostwo w UE. Serb nie dostał zgody na to w pierwszym terminie. Jednak Rosja bardzo wspiera Serba z kolei USA (za to go nie cierpimy) jest za niepodległością  Kosowa.
- Wojwodnina – Dziecko Serbii. Serb je kocha, także zezwolił  na taką autonomię, że posiada własnego premiera i prezydenta.
- Rumunia – Sojusznik podczas wojen bałkańskich. Teraz Serb, gdy go widzi, ma ochotę albo zwiewać gdzie się da, albo chodzi z główką czosnku albo z kołkiem. W końcu to wampir! A przynajmniej tak gęgają ludzie. Ale lepiej dmuchać na zimne, prawda? Przezorny ubezpieczony…
- Albania – Tutaj relacje dość zawiłe. Z jednej strony zbrodnie Serbów dokonanych na Albańczykach, (chociażby właśnie za I wojny bałkańskiej) z drugiej zbrodnie, dokonane przez Albańczyków na Serbach na terenie Kosowa (Serbowie byli wywożeni do Albanii gdzie usuwali im narządy wewnętrzne (książka Carli de Ponte)). W czasie II wojny światowej Albańczycy poparli najpierw Włochów a potem Niemca, co też było skutkiem krwawych wojen serbsko-albańskich. Teraz starają się jakoś dogadać, incydenty się zdarzają ale nie na tak masową skalę jak to było wcześniej.
- Bułgaria – Sojusznik podczas I wojny bałkańskiej przeciw Turkowi. Jednak, on wywołał II wojnę bałkańską niezadowolony z podziału terenów. W nocy z 29/30 1913 czerwca Bułgaria zaatakował Serba, Serbowi na pomoc przybyła Czarnogóra. Walczyli także przeciw niemu Grecja, Rumunia i Turcja. Bułgaria musiał się poddać. 10 sierpnia podpisano w Bukareszcie pokój. Teraz dogadują się.
- Węgry – Razem byli w niewoli u Turcji, Serb darzy Węgierkę niechęcią, ale tutaj może jest tylko zwykłe darcie kotów, które przy odpowiednich środkach da radę załagodzić. Obecnie Węgierka zamknęła granicę z Serbią aby od Serba nie przychodzili do niej nielegalni emigranci. Postawili(Węgrzy) 4 metrowy mur wzdłuż granicy co Serb przyjął z szokiem. On przecież murów na granicy z Albania i Macedonią nie stawia (z tych krajów do niego napływają nielegalni, którzy chcą dostać się do Europy Zachodniej)
- Austria – nie trawi go. Austria za czasów Austro-Węgier wypowiedział mu wojnę, kiedy to w Sarajewie został zamordowany arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Serbia się dzielnie bronił i odnosił sukcesy jednak ostatecznie przegrał, nie wytrzymał ofensywy Niemiec, Austro-Węgier i Bułgarii. W 1912 powstała Liga Bałkańska w pewnym stopniu także przeciw Austro-Węgrom.
- Niemcy – Tego pana nie lubimy za zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej, Niemcy ustanowił z Serbii państwo marionetkowe pod nazwą Serbia Nedicia i dokonał wiele mordów i innych przestępstw na ludności serbskiej. A obecnie? Przez panią Merkel Serbia nie dostał statusu kandydata do UE w pierwszym terminie.
- Rosja – kuzyn, który pomógł Serbii podczas walki z Austro-Węgrami. W pełni popiera go także jeśli chodzi o Kosowo. Rosja także nie uznał niepodległości Kosowa. Po wojnach bałkańskich kiedy jego wpływy spadły, zaczął sobie uzależniać od siebie Serba. Teraz Serbia oczekuje współpracy głównie na podłożu gospodarczym
- Turcja – Serbia był przez niego podbity i długi czas pozostawał pod jego kontrolą, gdy ten był Imperium Osmańskim. Uwolnił się od niego na mocy traktatu berlińskiego, który zapewnił Serbowi niepodległość. Serbia za to odwdzięczył się Turcji pięknym za nadobne podczas I wojny bałkańskiej(w 1912 w październiku), kiedy to wraz z swoimi sojusznikami go pokonał i pokonani Turcy poprosili o rozejm 16 kwietnia(w 1913). Pokój został podpisany 30 maja w Londynie. Teraz ilekroć go widzi ma ochotę mu przywalić, to przez niego te blizny, a ten Turas jest jeszcze z tego dumny, co mu zrobił, niedoczekanie!
- Grecja – Grecja brał udział razem z Serbią w wojnach bałkańskich, stali po tej samej stronie barykady, w I wojnie bałkańskiej przeciw Turkowi a w II wojnie bałkańskiej przeciw Bułgarii.
- Unia Europejska – Serb stara się o członkostwo, choć jednym z warunków uznania kandydatury Serba jest uregulowanie spraw z Kosowem oraz stosunki z Chorwacją, oraz ogólnie dobre stosunki z sąsiadami
- Holandia – Holender w 1995 gdy stacjonował w Potočari (holenderskie siły ONZ)stanął wraz z ukraińskimi siłami ONZ po stronie Bośni i Hercegowiny przeciw Republice Serbskiej (Serbom mieszkającym na terenie Bośni)
- Polska, Czechy, Słowacja, Białoruś, Ukraina – my Słowianie wiemy jak! Reszta słowiańskiej rodzinki, gdzie najlepsze rozmowy prowadzi się przy kieliszku dobrej wódeczki.
- USA – nie lubimy go, głównie za poparciem Kosowa.
- Anglia – To ten gość z tymi krzaczastymi brwiami, który pije herbatkę punkt 17. A i u niego został podpisany pokój po I wojnie bałkańskiej.

Podsumowując – biorąc wszystkich Bałkańców mimo że unijna polityka wymaga poprawnych stosunków, dążenia do ich ocieplenia to z drugiej strony tak różnorodność religijna i kulturowa sprawia że Bałkany – w sumie nie tak duży region zawsze będą „kotłem bałkańskim”.  

Ciekawostki, dodatkowe informacje:
- Nazwiska serbskie, przeważnie mają końcówkę ić/ik (taki zaciesz bo user ma serbskie nazwisko)
- Zawirowania, które narastały w tak zwanym bałkańskim kotle (po wojnach bałkańskich) były bezpośrednią przyczyną wybuchu I wojny światowej
- Jeśli przed Serbem przyznasz się, że nie lubisz piłki nożnej, będzie cię on tak długo zagadywał jaki to wspaniały sport aż przyznasz mu rację
- Serbia za kierownicą – Borze szumiący chroń
- Duuużo przeklina
- W Serbii używa się zarówno cyrylicy jak i alfabetu łacińskiego.
- Za czyste zło uważa się Serba, ale milczy się, jeśli idzie o zbrodnie których ofiarami byli Serbowie - akcja „Oluja” Chorwatów czy zbrodnie Albańczyków popełnionych w Kosowie.
- Największy dystrybutor malin na świecie
- Choć okrągły stół niejednokrotnie przewija się przez historię Europy, pierwszym miejscem faktycznych obrad międzynarodowych przy okrągłym stole jest Serbia. Chodzi o miejscowość Karłowice (Sremski Karlovci), gdzie podpisano tak zwany Pokój w Karłowicach kończący wojnę pomiędzy państwami Ligi Świętej a Imperium Osmańskim, co oznaczało koniec ponad dwustupięćdziesięcioletnich walk budzących niepokoje w całej Europie.
- W Serbii znajduje się rzeka, która jest jedną z najkrótszych rzek na całym świecie – nazywa się Vrelo, a jej długość wynosi zaledwie 365 metrów. Z powodu tej specyficznej liczby nazywana jest „rzeką-rokiem” (reka-godina). Mimo swoich niewielkich rozmiarów jej bieg jest bardzo wartki, typowy raczej dla dłuższych rzek – już ze źródła Vrelo wypływa porywistym prądem, aby lada moment spłynąć wodospadem do Driny, dla której stanowi prawobrzeżny dopływ.
- Pierwszą żoną Alberta Einsteina była Serbką, Mileva Marić. W Zurychu studiowała matematykę i fizykę i tam też poznała swojego przyszłego męża. Poślubiła go w 1903 roku, a owocem ich małżeństwa była trójka dzieci. Para naukowców po czasie rozwiodła się; przypuszcza się jednak, że oprócz rodziny łączyły ich też… teorie naukowe. Nie ma pewnych informacji na ten temat, istnieją jednak hipotezy, że wczesne prace Einsteina mogą być pomysłem Milevy.
- Duszan (Duszko) Popov, urodzony w Titlu (dziś jest to teren Serbii, niegdyś – Austro-Węgier), był podwójnym agentem za czasów drugiej wojny światowej. Zatrudniony przez Brytyjczyków przeprowadził się do Londynu, żeby móc prowadzić działania szpiegowskie. Mówi się, że zarówno jego wygląd, jak i odwaga, stały się inspiracją dla Iana Fleminga, twórcy powieści szpiegowskich o Jamesie Bondzie.
- Nikola Tesla - serbski wynalazca ponad 300 wynalazków. Wynalazł między innymi silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, radio (choć to przyznano Marconiemu), baterię słoneczną oraz elektrownię wodną i transformator Tesli

Ta karta postaci należy do mnie i jest na forach: Die Perfekte Hetalia, Hetare oraz Die neue Ordnung. KP z Die neue Ordnung nieznacznie uzupełniłem.
Podpisano: Serbia


Ostatnio zmieniony przez Serbia dnia Wto Cze 23, 2015 7:06 pm, w całości zmieniany 4 razy
avatar
Serbia

Rodzina : Mieszkańcy Bałkanów
Liczba postów : 18
Skąd : Z butelki rakiji

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Austria on Pon Cze 22, 2015 3:00 pm

> Przecinki. Wstaw przecinki, ten znak nie jest bolesny. Karta kuleje na płaszczyźnie interpunkcji.
> Jugosławia jako osobna personifikacja a nie związek państw - nie leży mi to. Do tego nie ma w KP wspomnienia o Słowianach Południowych - a Serbowie rdzennie są Słowianami Południowymi.
> Podajesz płeć postaci, które są OC (Macedonia, Słowenia, Wojwodnina). Lepiej będzie, jeśli wyrównasz to na płaszczyźnie neutralnej. Rumunia zaś jest kanonicznie mężczyzną.
> Nie ustalaj drugiego rodzica do dziecka, skoro robisz już dziecko tej postaci. Dogadaj to z userem Węgier, jeśli taki się pojawi. User zawsze ma prawo się nie zgodzić.

Proszę o korektę.

_________________
avatar
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Serbia on Pon Cze 22, 2015 3:33 pm

OK wiem że Serbowie są Słowianiami Południowymi, tą Jugosławię zmieniłem jak Tobie nie leżała.

Państwa o płci nieznanej zneutralizowałem. Co do przecinków i ortografii starałem się poprawić ale z tym mam trochę większy kłopot.
avatar
Serbia

Rodzina : Mieszkańcy Bałkanów
Liczba postów : 18
Skąd : Z butelki rakiji

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Gość on Pon Cze 22, 2015 3:46 pm

Oprócz tego, co wspomniała Austria, to niektóre zdania są dziwnie zbudowane, na to uważaj w przyszłości
Serbia napisał: Chodzi ubrany albo ubrany w swój narodowy strój, albo w mundur do którego ma słabość.
Serbia napisał:na pewno nie co potrafił wiele razy udowodnić nawet jeśli przegrywał

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Serbia on Pon Cze 22, 2015 3:52 pm

To też poprawiłem. moja polszczyzna masakra - wiem
avatar
Serbia

Rodzina : Mieszkańcy Bałkanów
Liczba postów : 18
Skąd : Z butelki rakiji

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Germania on Pon Cze 22, 2015 4:29 pm

Jeśli bardzo masz problemy z przecinkami, poproś kogoś o pomoc w tej kwestii. Wciąż widzę pełno luk, gdzie powinny stać znaki.
avatar
Germania

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 59
Skąd : Z gaju

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Serbia on Pon Cze 22, 2015 4:49 pm

Jakoś ogarnąłem... Oby teraz było z tą ortografią dobrze... Jak nie to poproszę o pomoc
avatar
Serbia

Rodzina : Mieszkańcy Bałkanów
Liczba postów : 18
Skąd : Z butelki rakiji

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Serbia on Wto Cze 23, 2015 7:08 pm

Oki poprawione mam nadzieje ze teraz jest dobrze

Ame wielkie dzieki za pomoc biednemu Serbowi w ogarnieciu przecinkow i stylu.
avatar
Serbia

Rodzina : Mieszkańcy Bałkanów
Liczba postów : 18
Skąd : Z butelki rakiji

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Austria on Sro Cze 24, 2015 2:09 pm

Akcept.

_________________
avatar
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach