Dziadzio Rzym!

Go down

Dziadzio Rzym!

Pisanie by Gość on Pon Lip 06, 2015 11:42 am

"Dawno, dawno temu żył człowiek, który przejął władzę nad obszarami basenu Morza Śródziemnego i zdobył bogactwa całego świata. Nosił on imię Cesarstwo Rzymskie." (Hetalia, tom I)

Imię i Nazwisko: Romulus. I nie potrzeba nazwiska.
Dzień i miesiąc urodzenia (wydarzenie wyjaśniające): 21.04.753r.p.n.e. - wedle legend to właśnie wtedy powstał Rzym. I oto kilka szczegółów mitu: koszyk z bliźniętami (Romulusem i Remusem) wrzucono do Tybru, maluchy uratowała i wykarmiła wilczyca, potem zajął się nimi pasterz. Kiedy bracia dorośli, pokonali tego złego, który chciał ich zabić. Postanowili stworzyć swoje miasto. Romulus wybudował mur i powiedział, że nikt ma nie przeskakiwać, bo będzie to ostatnia chwila życia tego kogoś. Remus jednak (może na złość bratu) przez mur przeskoczył, Romulus go zabił, a miasto nazwał od swojego imienia Roma - czyli Rzym. Wedle niektórych naukowców ten mit to bzdura, a 21.04.753r.p.n.e. Romulus zabił brata, by się nie dzielić władzą i ogłosił powstanie miasta. Ogólnie, ile osób, tyle wersji tego mitu, a raczej trudno spytać o pierwowzór
Wygląd: Dość wysoki mężczyzna z typowo południową aparycją i uśmiechem na twarzy. To tak w skrócie, niektórym może wystarczyć do wyobrażenia sobie Rzymu. Jednak warto wspomnieć chociażby o jego fryzurze, nie każdy może się pochwalić dwoma loczkami, po jednym z każdej strony głowy. Do tego delikatny zarost... Ach, drogie panie, patrzcie i podziwiajcie!
Ubiór dość znany, napierśnik, pelerynka, spódniczka, nagolenniki i sandały. A, i oczywiście miecz przy boku! Wódz pełną gębą! (No i kobietom się podoba, to jak tu się tak nie ubierać?) Czasami założy togę, ale nawet pod nią będzie napierśnik (Juliusz Cezar tak nie zrobił i Idy Marcowe w 44 roku p.n.e były ostatnim wydarzeniem, w jakim wziął udział). I mało kto o tym wie, ale na ciele Rzymu znajdują się blizny, co stanowi pamiątkę po licznych podbojach i rozpadzie imperium.
Charakter: Kobiety, wino, taniec, śpiew - oto jego główne zainteresowania, więc chyba i można zgadnąć, jaki jest charakter tego pana. Jeszcze do tego dochodzi zainteresowanie sztuką w każdej formie, czy to muzyki, obrazie, rzeźbie. I no dobrze, trzeba przyznać, że nie tylko przyjęcia mu w głowie, chyba swoją potęgą udowodnił, że nie brak mu też było umiejętności strategicznych i walki.
Czyli ogólnie taka pocieszna istota, która jak się zdenerwuje, potrafi tupnąć nogą i pokazać, że tytułu imperium nie dostaje się za ładny uśmiech.
Poza tym Romulus szaleje za swoimi wnukami, mimo że zdaje sobie sprawę z ich nieporadności w kontynuowaniu kierowania potęgą. Trzyma za nich kciuki, czasem stara się wspomóc dobrą radą. Z resztą,  uczucia nie ograniczają się jedynie do rodziny, ponieważ kochliwość Rzymu przeszła do historii. Jak tu się nie cieszyć obecnością pięknych kobiet? A Starożytna Grecja i Egipt... Wielkie serduszka dla tych pań, miłość od pierwszego wejrzenia! I jeszcze jeden aspekt charakteru: prawo. Dura lex sed lex - twarde prawo, ale prawo. Nie można lekceważyć zasad panujących w państwie, bo inaczej szybko się ono rozpadnie.
Relacje:
Dosyć kłopotliwa sprawa... Po pierwsze, praktycznie cała Europa w mniejszym lub większym stopniu ma relacje z Rzymem i gdyby chcieć zapisać każdą z nich, zajęłoby to naprawdę sporo czasu i miejsca. Po drugie podejrzanie często relacje wyglądają tak:
Cesarstwo Rzymskie lubi państwo X, część państwa X była kiedyś częścią cesarstwa. Państwo X nie przepada (można wstawić mocniejsze stwierdzenie) za Rzymem.
Wszystko jasne? Cudownie.
Jednak, żeby nie było, podam kilka przykładów, jak wyglądają kontakty Rzymu ze światem...
Celt - em... po co ci ta broń? Może pójdziemy napić się wina i spotkać się z miłymi paniami?
Germania - Romulus ma mu za złe dobicie cesarstwa, gdy było ono w złym stanie, ale i tak zazwyczaj jest to osoba, którą można wyciągnąć na przyjęcie (a przynajmniej próbować...)
Starożytna Grecja - cudowna, kochana, grande amore i serduszka dla tej pani. Kultura i religia antycznej Grecji przetrwały między innymi dlatego, że Rzym się nimi zainteresował i pielęgnował. I może się ona złościć czasem na Romulusa, ale koniec końców i tak Cesarstwo wschodnio rzymskie (któremu bardziej przewodziła Grecja niż Rzym) przetrwało kolejne tysiąc lat.
Starożytny Egipt - kolejna pani, której można wysyłać laurki i buziaki, kochana i cudowna kobieta.
Włoska rodzinka - Ha, popatrzcie świecie, jakich mam wnuków! Z Feliciano spędzał może najwięcej czasu, ale każdy potomek Rzymu ma swoje miejsce w sercu Romulusa.
Ciekawostki:
* prawo jest czymś bardzo istotnym dla niego, tak jak Starożytna Grecja słynie z wielu gatunków literackich, tak Rzym znany jest z aktów prawnych, które do dzisiaj istnieją w przepisach wielu państw
* akwedukty działają do dziś i doprowadzają wodę do miast, to się nazywa przemyślana architektura!
* to chyba jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie ludziom nie podobało się królestwo, ponieważ Tarkwiniusz Pyszny był ostatnim królem, później była już republika i cesarstwo
* Koloseum było bardzo przemyślaną budowlą, nie tylko dowodziło potęgi architektury w świecie starożytnym, ale również zadziwia ono dzisiejszych naukowców, ponieważ wiele współczesnych aren czy teatrów ma znacznie bardziej ograniczone możliwości
* Imiona... dla ludzi z wyższych sfer normalnym było podpisywanie się w taki sposób: imię + imię ojca + nazwisko, stąd na przykład Juliusz Gajusz Cezar. Niestety równie normalne było, że każda z czterech córek mieszczanina otrzymywała takie samo imię, stąd w drzewie genealogicznym możnaby znaleźć cztery Gracje
A o samej postaci:
* Romulus nie rusza się nigdzie bez miecza, kto wie, kiedy nastanie potrzeba użycia go
* bardzo dobry pomysł na spędzenie dnia to wizyta w termach, ogólnie im więcej błogiego lenistwa i spokoju, tym lepiej


Ostatnio zmieniony przez Starożytny Rzym dnia Pon Lip 06, 2015 6:48 pm, w całości zmieniany 2 razy

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Dziadzio Rzym!

Pisanie by Austria on Pon Lip 06, 2015 6:38 pm

A ja? :c

Akcept~

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Dziadzio Rzym!

Pisanie by Gość on Pon Lip 06, 2015 8:34 pm

Akcept

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Dziadzio Rzym!

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach