Federacja Rosyjska.

Go down

Federacja Rosyjska.

Pisanie by Rosja on Wto Sie 21, 2012 10:19 pmimię i Nazwisko: Ivan Braginski
Dzień i miesiąc urodzenia (wydarzenie wyjaśniające): 30 grudnia. Dzień później nastąpił rozpad ZSRR...
Wygląd:
Wysoki, postawny rosły chłop o 'typowo' słowiańskiej urodzie. I on wcale nie jest gruby!
Tylko...grubokościsty. Przeważnie ubrany jest w płaszcz koloru beżowo-piaskowego (ew. szarego), który dodaje mu gabarytów. Prawdopodobnie był on wzorowany na starych mundurach Armii Czerwonej. W zestawie do tego ma zielone spodnie, brązowe rękawiczki oraz długie, brązowe skórzane buty wojskowe. Czasami, gdy w jego okolicy jest zimno, zakłada też futrzaną czapkę uszankę. Zawsze, ale to zawsze na szyi ma szalik, który dostał od Ukrainy. Od czasu do czasu nosi też inne (różowy, czerwony). Czasem też można spotkać go ubranego w bardziej tradycyjny sowiecki mundur (jak on wygląda, chyba wszyscy wiedzą). Włosy są koloru piaskowego (ew. blond, jak kto woli), oczy są fioletowe. Z twarzy wyróżnia się tym, iż ma dość... sporawy nos, raczej okrągły kształt twarzy i ciemne brwi. Mierzy jakieś 182 cm. wzrostu, więc jest najwyższą postacią wśród aliantów, a razem ze Szwecją, najwyższą w ogóle.

Słowo jest lepsze, niz obraz.

Charakter: Z pozoru miły i sympatyczny. Ale to tylko przykrywka, na ofiary, z którymi chętnie stałby się "jednością" (często wtedy wydobywają się z niego dziwnego dźwięki - "Kol kol kol"). Sadysta, uwielbia się pastwić dosłownie nad wszystkim. Jak to ktoś ładnie określił (bodaj Prusy, w komiksie autorstwa Vanitachi i LittleLadyPunk - przyp.autor.), Rosja zachowuje się jak "upośledzony dwulatek-morderca". Jednakże doskwiera mu brak tej drugiej osoby. Prawdopodobnie ten jego dziwny i osobliwy charakter został ukształtowany przez dawne, najazdy (np. Tatarów), liczne bunty i krwawe rewolucje (przykładowo, tzw. "Krwawa niedziela" podczas rewolucji w 1905 roku). I mimo tego, że ZSRR już dawno upadło, on wciąż czuje w sobie ducha socjalizmu. Przez powyższe cechy często zostaje źle zrozumiany bądź w ogóle nie zrozumiany.
Z zewnątrz wydaje się człowiekiem o wielkim sercu, niewinnym i wręcz emanującym beztroską radością (te wszystkie słoneczniki, prawie wieczny uśmiech), lecz wszystkie smutki dusi wewnątrz. Czasem wypływają one na zewnątrz, to wtedy dusi je w butelce wódki, którą uwielbia. Choć swą beztroską nadal nie dorównuje USA. W sumie, nawet nie ma co ich porównywać. Rosja przy nim jest jakiś taki... spokojniejszy. Ale nadal niebezpieczny. Do jego cech można również dodać dziecinną naiwność, łagodę oraz dziwaczną aurę, przez którą większość państw doznaje gęsiej skórki. Wiele państw, kiedy usłyszy, że on chce z nimi "być jednością", wieje, gdzie pieprz rośnie, bo po prostu nie rozumie, że on nie chce robić z nimi (i tu wstawiam cenzurę), lecz chce po prostu mieć przyjaciół. Duuużo przyjaciół. I chociaż Rosja uważany jest za okrutnika, wcale nie jest tego świadomy. Jak również wiadomo, ma dwie siostry, starszą i młodszą. Boi się tej młodszej i to panicznie i stara się jej unikać. Bo kto normalny chce wziąć ślub z własnym bratem?! Z drugą sytuacja wygląda nieco inaczej...
Za każdym razem, kiedy o nich tylko pomyśli, robi mu się jakoś smutno.
Rosja często, w trakcie rozmowy, często kończy zdania "da", co po rosyjsku oznacza "tak".
W bitwie, jego najlepszym sprzymierzeńcem jest Dziadek Mróz. I choć często na tym zyskuje, Iwan nienawidzi śniegu i zimna. Wolałby żyć gdzieś, gdzie jest spokój, ciepło i mnóóóstwo słoneczników.

Relacje z innymi: Jest dziwnym człowiekiem, wiele osób się go boi...
Z siostrami się jako tako dogaduje, aczkolwiek nie bardzo lubi z nimi rozmawiać. Szef pierwszej nie pozwala jej z nim się widywać, z powodu długów. Zaś pierwszej on sam unika, jest dla niego bardziej niebezpieczna niż on sam.

Niemcy - Nie lubi go, to naturalne. Nadal uważa go za wroga, ale tego nie okazuje. To pozostałość po ich zmaganiach w czasie II WŚ.

Litwa - A jego to lubi, aż nadto... Torturować. Właściwie, to Toris jest jego ulubioną "zabawką" o każdej porze dnia i nocy.

Łotwa - Tego też lubi dręczyć. Najbardziej lubi go rozciągać lub wciskać w ziemię...

Chiny - Jeden z jego zaufanych towarzyszy. Kiedyś uczył go, jak być dobrym komunistą. Właściwie, to kiedyś byli sobie bardzo bliscy... Choć ten drugi się go boi.

Białoruś - Jak tutaj już było wielokrotnie pisane, Rosja się jej panicznie boi. Przy każdej okazji szantażuje go, zastrasza i błaga o zawarcie małżeństwa.

Ukraina - Z tą to różnie bywa... Raz wita go radośnie, lecz potem ucieka i mówi, że nie wolno im się widywać. Przez to, że jest nieco roztrzepana i zagubiona, Rosja się o nią martwi.

Bułgaria - Jest dla niego dość sympatyczny, a ten drugi nazywa go "Wielkim Bratem". Obaj mają wiele wspólnego, a do tego Rosja uwolnił go spod władzy Turcji.

Turcja - Nie lubi go, w końcu był jego wrogiem w obronie tego powyżej. Właściwie, to cały czas mu w czymś tylko przeszkadza.Ciekawostki, dodatkowe informacje:

- Data urodzenia : 30 grudnia.
- Kwiat narodowy : Słonecznik.
- Chce stać się jednością ze wszystkim, co napotka.
- Kocha wódkę, pije ją dosłownie jak wodę. Uwielbia również pierożki.
- Często nosi przy sobie kran, który nierzadko służy do tej tzw. jedności.
- Ma dwie starsze siostry : Ukrainę i Białoruś.
- Boi się tej drugiej.
- W zwyczaju ma wykopywanie rur wodociągowych, czy jedzenie ciasteczka ryżowego z czymś, co się w tym ciastku raczej nie powinno się znajdować.
- Jego marzeniem jest spokojne życie w miejscu, gdzie jest pełno słoneczników i mnóstwo słońca.

Inne, bardziej na temat państwa :

- Moskiewskie metro przewozi dziennie ok. 9 mln pasażerów. Jest to więcej niż suma pasażerów dwóch pozostałych największych metro na świecie: Nowojorskiego i Tokijskiego.

- Francuski hymn Rosji : W pierwszych miesiącach po rewolucji lutowej (1917 rok) rolę hymny Rosji pełniła tzw. Marsylianka. Po kolejnej rewolucji, tym razem październikowej hymnem na długie lata stała się Międzynarodówka.

- Holenderskie korzenie flagi rosyjskiej : Przebywajacy w Holandii Piotr I, postanowił, że rosyjska flota powinna posiadać własną flagę. Wzorując się na trójkolorowej fladze holenderskiej Piotr wymyślił jej rosyjski odpowiednik. Dobrane kolory miały następujące znaczenie: Biały - kolor konia św. Grzegorza, niebieski - kolor jego płaszcza, czerwony - tło herbu Moskwy. Symbolika ta została przyjęta jako flaga państwowa w 1883 roku. Po rewolucji październikowej została zmieniona, by ponownie stała się flagą Rosji w 1991 roku.

- Moskwa jest największym pod względem ilości mieszkańców miastem w Europie.

- Język rosyjski zajmuje 5-te miejsce pod względem ilości osób posługujących się nim. Ogólna liczba osób rosyjskojęzycznych wynosi prawie 280 mln osób. Z języków indoeuropejskich bardziej popularne są tylko języki angielski oraz hiszpański.

- Najwyższym budynkiem w Europie jest wieża telewizyjna Ostankino. Liczy ponad 500 m. wysokości. Jednak Ostankino w najbliższej przyszłości zyska konkurenta i to w samej Moskwie. W lutym 2005 r. rozpoczęła się budowa drapacza chmur "Federacja", który wraz z iglicą ma sięgać 440 metrów (bez iglicy 340 m.).

Być albo nie być - oto jest pytanie...
avatar
Rosja

Rodzina : Słowianie
Liczba postów : 129
Skąd : Warszawa

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Federacja Rosyjska.

Pisanie by Admin główny on Wto Sie 21, 2012 10:45 pm

Akceptuję i... Nie bij mnie za często na CB!

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Federacja Rosyjska.

Pisanie by Admin główny on Pią Lis 09, 2012 9:38 pm

Rosja zyskał zwierzaka! Jest to mały Pozeracz Mózgów, sześcionoga szara kreatura. Jego nogi są jak u kraba, a jama gebowa, to wycięcie z zębami wokół. A jego imię: Astaroth!

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Federacja Rosyjska.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach