Bundesrepublik Deutschland

Go down

Bundesrepublik Deutschland

Pisanie by Niemcy on Wto Lip 28, 2015 5:02 pmImię i Nazwisko: Ludwig Beilschimdt

Dzień i miesiąc urodzenia: 18 stycznia 1871 – zjednoczenie Niemiec
____________
Wygląd:
Ludwig, mimo młodego wieku, nie wygląda na dziecko. Wręcz przeciwnie – jest wysoki na 180cm i dobrze zbudowany, a pokaźną muskulaturę utrzymuje dzięki codziennym treningom. Niemcy ma szerokie barki i wąskie biodra, rzadko się garbi, wręcz może się wydawać, że kiedyś przez przypadek połknął kijek – nosi się sztywno jak żołnierz. Chodzą plotki, że jego pośladki, choć są płaskie i dość nieciekawe w ujęciu estetycznym, mogą kruszyć diamenty. Mimo diety złożonej głównie z wurstów, ziemniaków i piwa, stara się trzymać formę i nie dopuścić do wytworzenia się brzuszka piwnego ani żadnych innych niepotrzebnych złogów tłuszczu.
Z wyglądu Ludwiga można określić jako człowieka o typowej aryjskiej urodzie w rozumieniu nazistów. Ma bladą, lecz przystojną, pociągłą twarz o wyrazistych rysach, z szaroniebieskimi oczami, wąskim, prostym nosem i wydatną szczęką. Jego usta są wbrew pozorom dość pełne, o przyjemnej, jasnoróżowej barwie. Ma zadbane, choć niezbyt białe zęby – i tak rzadko się uśmiecha, żeby je pokazywać. Jasne, krótkie włosy zaczesuje gładko do tyłu wedle mody, która swój szczyt popularności miała w latach 40 – tak wyglądają najlepiej, ponieważ są cienkie, delikatne i niezbyt podatne na inne układanie. Uszy Ludwiga odstają lekko, ale nie na tyle, by rzucało się to w oczy.
Niemcy ubiera się zazwyczaj w stroje formalne, poczynając od mundurów podczas wojen (Waffenrock, Wehrmachtu, SS) do garniturów w czasach dzisiejszych. Nawet w sytuacjach nieformalnych lubi chodzić w dobrze wyprasowanych koszulach. Do pracy przy komputerze zakłada okulary w grubszej oprawce. Wyjątkiem od jego modowej rutyny są różnego rodzaju uroczystości (Oktoberfest!) i trening, na który zakłada ciemny bezrękawnik, luźne spodnie i zazwyczaj zieloną czapkę.
Ma małą obsesję na punkcie dokładnego prasownia ubrań i golenia się na zupełnie gładko. Nieszczególnie dba o modę, po prostu stara się wyglądać przyzwoicie.
___________      
Charakter:
Na pierwszy rzut oka Ludwig wydaje się być niezbyt przyjemnym, przesadnie poważnym mężczyzną, który naprawdę rzadko bywa w pełni zadowolony. Jest w tym wiele prawdy. Bywa gburowaty i choć stara się wyrażać kulturalnie i taktownie, nie można nazwać go sympatycznym w codziennych kontaktach. Inaczej odnosi się jedynie do „bliższych znajomych” (użycie terminu „przyjaciel” jest zbyt ryzykowane, dlatego stara się go unikać). Dąży do tego, by nikogo nie urazić nawet w najmniejszym stopniu, na przykład nie ustępuje starszym osobom miejsca w metrze, by nie sugerować, że wytyka im ich zniedołężniałość.
Niemcy jest pracoholikiem. Zawsze przestrzega zasad i regulaminów, bo Ordnung muss sein! Jest bardzo zorganizowany, praktyczny i stara się działać efektywnie, przy tym jest perfekcjonistą. Perfekcji wymaga zarówno od siebie, jak i od innych, przy czym od innych trochę bardziej, ale sobie również nie pobłaża. Nie toleruje pomyłek i przeinaczeń, do tego jest punktualny, cierpliwy, uczciwy, sumienny, a także nieco przesadnie pedantyczny. Zna się na dobrym gospodarowaniu. Nie znosi marnotrawstwa, jest za to oszczędny i nieco zachłanny, co przekłada się na jego majętność. Bardzo dba o swoje rzeczy, bez różnicy, czy to notatnik za 50 eurocentów, czy najnowszy model Audi. Ma słabość do dużych aut, szczególnie niemieckich marek – jego samochód będzie tak wychuchany i wypolerowany, że aż zacznie złazić lakier. W (rzadkich) wolnych chwilach Ludwig lubi bawić się w mechanika, choć rozkręca raczej starsze samochody.
Ma problem z samodzielnym myśleniem i kreatywnością, bo przywykł do rutyny i jasno określonych celów swojej pracy. Lubi mieć wszystko dokładnie zaplanowane i z trudem przychodzi mu odbieganie od wcześniej przygotowanego zamysłu. Nie wie, co to spontaniczność, również w okazywaniu uczuć. Jest chłodny, wycofany i bardzo ostrożny w nawiązywaniu bliższych kontaktów, może wydawać się odrobinę zarozumiały. Jednocześnie nie jest zbyt empatyczny, choć udzieli pomocy, jeśli zostanie o nią poproszony.
Ludwig jest cholerykiem i wścieka się z byle powodu, do tego może być impulsywny, a nawet agresywny, ale również jest energiczny, wytrwały, odważny, potrafi zachować zimną krew w trudnych sytuacjach. Jednocześnie jest urodzonym przywódcą, ale jego instynkt władania nie zawsze wychodzi mu na dobre. Do zalet Ludwiga można zaliczyć talent organizatorski, zdolność logicznego myślenia i niemałą inteligencję. Niektórzy twierdzą, że Niemcy jest ekspertem „we wszystkim” – zna się na wielu rzeczach.
Lubi, gdy ludzie rozpoznają „niemiecką jakość”. Jest dumny z tego, jak obecnie postrzega go reszta świata i dba o to, by jego wizerunek zmieniał się tylko na lepsze. Chce wśród innych wzbudzać respekt, ale również zaufanie. Dotąd nie wyzbył się poczucia winy związanego z II Wojną Światową, ale stara się o tym nie pamiętać, gdy nie musi. Jest mocno zakompleksiony. Rzadko ma zupełnie dobry humor i rzadko się śmieje.
Ma naturę pesymisty. Nie tylko szuka problemów na siłę i nie potrafi cieszyć się z czegokolwiek, ale zawsze znajduje minusy każdej sytuacji. Ma skłonności do rozpamiętywania minionych wydarzeń i szukać w nich swoich błędów, co powoduje, że często występuje u niego tzw. kac moralny. Ten, z kolei, wpływa negatywnie na efektywność jego pracy, co mocno go denerwuje. Często żałuje wypowiedzianych wcześniej słów.
Jego słabą stroną są zwierzęta. Sam ma trzy psy: owczarka niemieckiego Blackiego, golden retrivera Astra oraz dobermana Blitza. Psy często towarzyszą mu w treningu, podczas biegania czy też jazdy na rowerze. Do hobby Ludwiga, poza treningami, należy czytanie książek (przede wszystkim romansów), pieczenie ciast, ciastek i innych słodkości. Lubi kiełbaski, ziemniaki i piwo, przy czym wie, jak zachować umiar w piciu tego ostatniego. Po piwie pozwala sobie na trochę luzu. Włochy wyjawił kiedyś, że kolejnym z upodobań Ludwiga jest BDSM.
______________
Relacje z innymi:

Anglia – uważa go za poważnego, ułożonego człowieka i dobrego partnera, jeśli chodzi o sprawy gospodarcze i polityczne, choć nieco niepokoi go wiara Arthura w magiczne istoty. Stara się nie patrzeć na Arthura przez pryzmat dawnych wojen.
Austria – czasem stara się unikać Rodericha, szczególnie  wtedy, gdy ten zamierza zadbać choćby o stan jego bielizny. Nie czuje się zupełnie komfortowo w jego towarzystwie, ale ceni sobie jego rady. Wie, że po części jest za niego odpowiedzialny.
Belgia – wdzięczny jej jest za to, że nie wypomina mu już błędów przeszłości. Dobrze współpracuje mu się z Laurą, uważa ją za konkretną kobietę na odpowiednim miejscu.
Chiny – ma dobre relacje z Chinami i współpracują na wielu polach, aczkolwiek ostatnio krytykuje go za blokowanie reform mających na celu zmianę ustroju państwa na bardziej demokratyczny. Uważa, że powinien bardziej szanować prawa człowieka.
Czechy - całkiem Czechy lubi. Nie pogardzi kufelkiem czeskiego piwa wypitym w tym towarzystwie. Dzielą 815 km granicy i trochę historii.
Francja – choć wie, że we Francisie wciąż siedzi głęboko zakorzeniona niechęć do jego osoby, stara się na to nie zważać i cieszyć się udaną współpracą na wielu polach, m.in. razem stworzyli podwaliny do Wspólnoty Węgla i Stali, która była bezpośrednią poprzedniczką Unii Europejskiej. Przyzwyczaił się nawet do przymykania oka na wszelkie aluzje i dwuznaczne propozycje Francisa.
Germania – słyszał, że podobno to jego ojciec. Nigdy go nie spotkał.
Grecja – z każdą kolejną pomocą obiecuje sobie, że to ostatnia pożyczka. Uważa, że Herakles powinien wziąć się w końcu do roboty.  
Holandia – Kuzyn. Mimo dawnych niechęci, stara się współpracować z Holendrem na wielu polach.
Indie – ich relacje, popsute podczas Zimnej Wojny, poprawiły się po upadku muru berlińskiego. Niemcy są największym partnerem handlowym Indii w Europie. Mają podobne priorytety obejmujące zwalczanie terroryzmu, zmiany klimatyczne, poszerzenie dostępu do nauki itp.
Izrael – ich relacje są poprawne, choć wciąż ciąży na nich widmo historii czasów II Wojny Światowej. Jednym z celów niemieckiej polityki zagranicznej jest ochrona państwa Izrael. Niemcy mieli swój udział w wypracowaniu pokoju między Izraelem i Egiptem w 1979 i między Izraelem i Jordanią w 1994.
Japonia – bardzo go szanuje, ale nie ma pojęcia, co siedzi w jego głowie i czego się po nim spodziewać. Obecnie pracują razem nad odbudową infrastruktury w Iraku oraz Afganistanie, a także prowadzą wspólną wymianę gospodarczą, naukową, technologiczną i inne.
Nauru – zajął jej wyspę i zaprowadził porządek (bo rdzenni nie mogli dojść ze sobą do ładu), wynagradzając to sobie fosforytami. Ludwig czasem zapomina o istnieniu tych dalekich wysp, ale stara się być dla Rin w miarę możliwości uprzejmy.
Landy – wszyscy ci, których jest przedstawicielem.
- Berlin – jeden z jego krajów związkowych. Szanuje jej zdanie, ale nie zawsze bierze je pod uwagę przy podejmowaniu ważnych decyzji. Darzy ją sporą sympatią.
Liechtenstein – nie zna jej za dobrze, jej sprawy woli załatwiać z Vashem. Traktuje ją zupełnie jak dziecko.
Pakistan – ciepłe i silne relacje między Niemcami i Pakistanem sięgają czasów stworzenia tego drugiego państwa. Prawie 60 tysięcy Pakistańczyków żyje w Niemczech.
Polska – Felek zazwyczaj denerwuje Ludwiga swoim zachowaniem i podejściem do wielu spraw, ale nie przeszkadza im to w nawiązywaniu znacznej współpracy handlowej. Poza tym, wielu Polaków mieszka w Niemczech, a polski Bałtyk jest tańszy od niemieckiego Bałtyku. Felek zapomina, że na Mazurach wciąż są domy należące do starych Niemców! Czas je zwrócić.
Prusy - szanuje Gilberta przez fakt, że jest starszy i bardziej doświadczony, ale nie przeszkadza im to w drobnych złośliwościach czy nawet bójkach. Ludwig zajmuje się Gilbertem, pierze mu i gotuje.  Bruder, domowy pasożyt i kumpel od piwa.
Rosja – Nie pokazuje otwarcie, że go nie lubi, ale jest między nimi pewna rywalizacja, która w każdej chwili może przerodzić się w coś gorszego.
Słowacja – jest głównym partnerem handlowym Słowacji. Są między nimi tradycyjnie dobre stosunki.
Starożytny Rzym – jest jego wielkim fanem.
Święte Cesarstwo Rzymskie – zna go tylko z książek o historii. Słyszał, że wciąż może istnieć, tak jak Prusy, ale nigdy nic nie wiadomo…
Szwajcaria – Kuzyn. Istnieją między nimi silne relacje gospodarcze. Szwajcaria jest najczęściej wybieranym przez Niemców krajem, jeśli decydują się na emigrację.
Ukraina – trzyma za nią kciuki w wojnie z Rosją.
USA – Ludwig jest ostrożny co do osoby USA przez ostatnio odkryte inwigilacje. Czuje się urażony tym, że Alfred go szpiegował. Ich relacje ogólnie są ciepłe i oparte na współpracy. Ludwig widzi się w roli mediatora między UE, NATO i USA.
Turcja – cieszy się, że mógł pomóc Sadikowi, ale uważa, że nadszedł już czas, by ten wrócił do siebie. Sio, sio!
Włochy Północne – jego jedyny Freund. Jest gotów zawsze ruszyć mu na ratunek, nieważne, czy chodzi o odbicie go z niewoli  angielskiej, czy zawiązanie sznurowadeł. Byli razem w Osi, a później w sojuszu podczas Zimnej Wojny. Silne, przyjazne relacje.
Włochy Południowe – nie dogaduje się z nim zupełnie. Traktuje go  z lekkim pobłażaniem i dba o niego niemal tak samo, jak o Feliciano.
Herr Stick – patyk Ludwiga. Dobrze słucha rozkazów, ale gorzej idzie mu z ich wykonywaniem.
_____________________________ 
Ciekawostki, dodatkowe informacje:
- Ludwig często przedstawiany jest z krzyżem żelaznym przy kołnierzu.
- Ludi woli poważne rozmowy o polityce bądź filozofii od błahych pogadanek o pogodzie.
- Nie lubi pożyczać pieniędzy.
- W szafie ma ukryte pamiątki z czasów IIWŚ, łącznie z mundurem. Nikomu nie wolno ich dotykać.

- Polska nazwa „Niemcy” wywodzi się z tego samego rdzenia słowiańskiego, co określenia „niemy”, „obcy”. Podkreśla to barierę językową między Germanami i Słowianami.
- Republika Federalna Niemiec składa się z szesnastu krajów związkowych, nazywanych tam Landami, posiadających własne konstytucje i szeroką autonomię.
- Po USA, Niemcy są drugim najbardziej popularnym celem migracji na świecie.
- Niemcy posiadają największe zagęszczenie teatrów operowych, do których często uczęszczają obywatele.
- Główna religią jest katolicyzm oraz luteranizm  (po 30%) . Aż 33% obywateli nie uznaje żadnej religii.
- W Niemczech istnieje około 300 gatunków chleba i ponad 6 tyś. gatunków piwa. Oktoberfest to największe święto piwa na świecie.
- W Berlinie znajduje się muzeum wursta. Najczęściej występującym fastfoodem w stolicy jest currywurst. Niemcy mają ponad 1000 odmian kiełbasy.
- Na większości niemieckich autostrad nie obowiązuje ograniczenie prędkości.
- W kraju mieszka około 80 mln osób z czego około 20% to osoby nie–niemieckiego pochodzenia. Ponad ćwierć społeczeństwa to renciści i emeryci.
- Niemcy są członkiem takich organizacji jak: Unia Europejska, Pakt Północnoatlantycki (NATO), Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ), Rada Europy (RE) czy Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Ponadto Republika czynnie uczestniczy w spotkaniach grupy G8 oraz Trójkąta Weimarskiego.
- Najpopularniejszym "łamańcem językowym" w Niemczech jest : Zwei schwartze schleimige Schlangen sitzen zwischen zwei spitzigen Steinen und zischen. Jest to opowieść o dwóch czarnych wężach które siedzą pomiędzy dwoma spiczastymi kamieniami i syczą.
- Kilka z najdłuższych niemieckich wyrazów: das Eisenbahnknotenpunkthinundherschrieberhauschen - budka dróżnika, das Damenfussballweltmeisterschaftsqualifikationsspieluebertragung - transmisja z meczu kwalifikacyjnego mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, das Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz - regulacje prawne dotyczące przeniesienia obowiązków nadzoru znakowania bydła i wołowiny.


Ostatnio zmieniony przez Niemcy dnia Nie Wrz 13, 2015 6:33 pm, w całości zmieniany 2 razy
avatar
Niemcy

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Bundesrepublik Deutschland

Pisanie by Austria on Wto Lip 28, 2015 6:48 pm

Francis - pomijając już, że to główny kraj eksportowy dla Niemiec, to właśnie z nim Niemcy stworzył podwali Unii Europejskiej. Czemu nic nie ma?
Gdzie relacja z Bawarią? Jest kanoniczny, a to najbogatszy Niemiecki land.
No i co do Austrii, jak się odniesiesz do ostatniego postawienia na granicy szlabanów mających ograniczyć przepływ nielegalnych imigrantów, a tak naprawdę będących jawnym złamaniem strefy Schengen?
*ma nie być wymagająca...*
No i jeszcze o niedzieli - to element tradycji, dzień święty święcić, wywodzące się jeszcze za czasów Pruskich. To się w życiu nie nazywa "dniem leniuchowania"...

Po edycji: Akcept.

_________________
avatar
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Bundesrepublik Deutschland

Pisanie by Turcja on Sro Lip 29, 2015 7:07 pm

Akcept


Ps.
Grecja – z każdą kolejną pomocą obiecuje sobie, że to ostatnia pożyczka. Uważa, że Herakles powinien wziąć się w końcu do roboty <- Pomóc ci? *Turek w oknie*

_________________
Yurtta Sulh, Cihanda Sulh - Pokój w Ojczyźnie, Pokój na Świecie
Kochana flaga~~
avatar
Turcja

Rodzina : Turcy
Liczba postów : 302

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Bundesrepublik Deutschland

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach