Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Głosowanie jawne - o kolorach grup

+5
Gryzonia
Irlandia
Grenlandia
Słowacja
Austria
9 posters

Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Austria Pią Sie 21, 2015 11:59 pm

Hej.
Userka Ameryki skarży się na okresowe zmiany kolorów grup, które wprowadzamy przy każdej zmianie kolorystyki forum. Wszyscy, którzy są na forum dłużej, niż miesiąc, wiedzą dobrze, że są to zmiany odcieni, uzależnione od tła, jakie wprowadzamy. Userka Ameryki proponuje, by ustawić jedne, niezmienne w kodzie kolory grup i dobierać tła pod te kolory. Swoją prośbę motywuje tymi słowami:
"Uważam, ze takie glosowanie jest potrzebne ze względu na zażegnanie wcześniejszych i ewentualnych przyszłych konfliktów a propos kolorów. Jaka decyzja zapadnie to już w rekach userów(czyli moich tez) bo oni forum tworzą i powinni mieć jakąś mozliwość zadecydować, czy ciągłych zmian kolorów chcą, czy wolą jedna wersje bez zmieniania odcieni."
Moim zdaniem jest to po prostu niewykonalne. Sami prosiliście o rozbicie grupy Europejskiej na trzy, ponieważ mamy wiele krajów Europy. Ta opcja sprawdziła się i nie mam zamiaru jej cofać. Natomiast ustawić szesnaście stabilnych kolorów, które byłyby niezależne od tła, to rzecz niewykonalna. Sprawdźcie sami w jakimkolwiek programie, który ma warstwy: napiszcie coś na zielono i w tle zmieniajcie kolory, różne. Zauważycie, że w zależności od tła ten napis jest bardziej lub mniej czytelny. Jestem definitywnie przeciwna takim próbom, ale na prośbę Ameryki - temat powstaje.
Proszę, by możliwie dużo userów wypowiedziało się, czy podejmować próbę ustawienia niezależnych kodów kolorystycznych, czy też okresowe samych odcieni podczas zmian wyglądu forum.
Austria
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Słowacja Sob Sie 22, 2015 1:04 am

Nie.
Juz jej tlumaczylam, ze barwy rang sa uzaleznione od kolorystyki forum.
Ale przestancie je tak dziwacznie zmieniac. Za bardzo modyfikujecie te odcienie.
No i tak od siebie, prywatnie - tyle razy prosilam, by pozostawic moj lososiowy w spokoju i nigfy sprzeciwu nie bylo - a teraz nagle jestem prawie czarna. D:

To z miłości, Słow xd Jutro go przywrócimy, przypilnuję Turka. ~Austria
Słowacja
Słowacja

Rodzina : Hindusi
Liczba postów : 88
Skąd : Bratysława.

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Grenlandia Sob Sie 22, 2015 2:21 am

Dla mnie tak jak robicie jest dobrze. Robienie tła pod kolory rang narzuca duże ograniczenia. Chyba, że ustaliłoby się kolorystykę forum i tylko zmieniać baner i tło pod kolor. Mi osobiście nie przeszkadzają te zmiany kolorów grup.
Grenlandia
Grenlandia

Rodzina : Inuici
Liczba postów : 33
Skąd : Nuuk

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Irlandia Sob Sie 22, 2015 7:52 am

To by faktycznie oznaczało robienie tła pod te kolory. Co, moim zdaniem, jest po prostu makabrą w czystej postaci, bo albo zostaje jeden motyw po wiek wieków, albo ma się masę roboty. 2/10, absolutne i zdecydowane nie. Zmieniajcie kolory grup pod forum, nie forum pod grupy.
Irlandia
Irlandia

Rodzina : Brytyjczycy
Liczba postów : 164
Skąd : Z NIEZALEŻNEJ Republiki Irlandii

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Gryzonia Sob Sie 22, 2015 10:35 am

Akurat ja nie zauważyłam, by sie kolor grupy zachodniej europejskiej zmieniał. W teorii powinnam marudzić, że nie mam od paru zmian forum nowego koloru, a inni tak! :c (Czyli zawsze sie znajdzie powód do narzekania)
Ale szczerze jest mi to całkowicie obojętne co do czego będzie dostosowywanie. Jak Turkowi wygodniej. *neutralna*
Gryzonia
Gryzonia

Rodzina : Ludy Romańskie
Liczba postów : 28

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Niemcy Sob Sie 22, 2015 10:40 am

"Natomiast ustawić szesnaście stabilnych kolorów, które byłyby niezależne od tła, to rzecz niewykonalna."

Jako grafik na innym forum mogę to potwierdzić.
Userze Ameryki, chyba szukasz dziury w całym.
Niemcy
Niemcy

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 21

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Gość Sob Sie 22, 2015 11:09 am

Dla mnie jest wszystko jedno jak bardzo będą się zmieniać kolory grup - jeśli to pomoże w lepszej przejrzystości przy każdej zmianie grafiki, to jestem jak najbardziej za tym, żeby to robić!

Nie wyobrażam sobie zostawienia dla grup kolorów na stałe - przy nawet podobnej kolorystyce nowej grafiki mogą pojawić się problemy (coś będzie niewidoczne/za jasne/za mocne i tak dalej). Dlatego uważam, że w kwestii przejrzystości kolorów grup administracja powinna działać na tyle, na ile potrzebuje, żeby na forum było przejrzyście i czytelnie. :)

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Dania Sob Sie 22, 2015 12:30 pm

Próba czegoś takiego mija się z celem. Nie da się, żeby wszystko było czytelne za każdym razem, bez zmiany kolorów, chyba że chcecie do końca życia oglądać to forum w tych samych tonacjach. Nuda.
Mnie osobiście wisi jaki mam kolor grupy. Pedalski róż też zniosłem, nawet było z czego pożartować.
Dania
Dania

Rodzina : Skandynawowie
Liczba postów : 79
Skąd : Z północy

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Persja Sob Sie 22, 2015 12:32 pm

Olaboga.
Az się wypowiem, a zazwyczaj tego nie robię, bom leń.
Zgodzę się z Austrią i z przedmówcami ogółem. Wykonanie pasującego, ładnego, dobranego tła pod z góry narzucone kolory jest po prostu awykonalne. Nie, i kropka, choćby się nie wiem jak ktoś starał (chociaż ja tam lubię mieć wszystko zawsze tak, jak było i nic nie zmieniać, no ale... jak się już coś zmienia, to, kurde, wszystko). Taki przykładowy niebieski za Chiny Ludowe nie będzie wyglądał tak samo ładnie na tle czarnym, białym czy fiołkowym w różowe groszki, po prostu... nie. Dobieranie tła tak, żeby pasowało do WSZYSTKIEGO (16 BARW) byłoby po prostu katorgą. Nie wyobrażam sobie tego.
Dlatego jasno i wyraźnie podpisuję się rękami i nogami pod decyzją o zmienianiu kolorów zależnie od wystroju forum.
Dziękuję, do widzenia. :v
Persja
Persja

Rodzina : Ariowie
Liczba postów : 7
Skąd : Z imperium! >D

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Finlandia Sob Sie 22, 2015 3:27 pm

Zawsze było pięknie tak, jak nadal jest. Często piękne tło wymaga wielu godzin poszukiwań, zwłaszcza, jeśli chcemy, by pasowało do nagłówka, który znaleźliśmy po wielu dniach wojny z internetem. A jeszcze dodać do tego, by pasowało do szesnastu, czasem sprzecznych ze sobą barw, które miałyby odzwierciedlać grupy, dajmy na to Czarna Afryka, Różowa Europa, to niektóre by zniknęły na tle, zaś inne wyglądałyby jak kot, który wpadł w pudło farb... Najlepszy sposób to ten już sprawdzony. Jednakże pomysł Ameryki byłby piękny przy konkretnym ułożeniu kolorystyki. Każda grupa miałaby swój kolor, który odzwierciedlałby jej charakter i ukazywał jej piękno. Jednak w naszym wypadku to by działało jedynie, gdybyśmy podzielili na kontynenty, czy też na forach szkolnych, gdzie ustalamy pięć grup/klas i mamy spokój.... Przy kreatywności administracji, nałożenie konieczności ustalenia konkretnych barw, byłoby jak ucięcie języka śpiewakowi i rąk pisarzowi.
Finlandia
Finlandia

Rodzina : Ugrofinowie
Liczba postów : 71

http://hetalia-bad-trio.blogspot.com

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Gość Sob Sie 22, 2015 3:59 pm

Zacznijmy od tego, że powinienem przeprosić za wściubianie swojego nosa w coś o czym mam pojęcia dość małe, na sto procent niewystarczające. W każdym bądź razie, zmiany, tak drastyczne w niektórych przypadkach odcieni mi nie odpowiadają, fakt, ale po przeczytaniu komentarzy i zastanowieniu się doszło do mnie, ze w sumie, tak jak Lejdi już wspomniała, szukam dziury w całym.
Pomysł ten wpadł mi do głowy dość późnym( serio póóóźnym) wieczorem i był zbyt pochopny, powinienem sie porządnie zastanowić nad tym czy kwestia faktycznie jest problematyczna czy nie. To raz.
Dwa... chciałem przeprosić za zamieszanie i to tyle :"D
Następnym razem pomyśle nie dwa razy, a trzy.
Trzy, w sumie nie powinienem się wtrącać w kewstie administracyjne.( Ale błędy w KP są ważne >:c)
To tyle. c":

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Austria Sob Sie 22, 2015 4:34 pm

Uchylam kapelusza i mniemam, iż sprawę można uznać za zamkniętą. Jakby ktoś coś chciał dodać do tego tematu, niech mi lub Turkowi już pisze na priv. Pozdrawiam!
Austria
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Powrót do góry Go down

Głosowanie jawne - o kolorach grup Empty Re: Głosowanie jawne - o kolorach grup

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach