Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

4 posters

 :: Formalności :: Śmietnik :: Inne

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Admin główny Nie Lip 13, 2014 10:28 pm

Tak jak w opisie podforum - tutaj jako goście możecie zadawać pytania, rzucać uwagami jak i propozycjami co do forum. Administracja jest otwarta także na formę anonimową!

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by ABC Nie Lip 13, 2014 11:10 pm

No zacznę
- specjalne grupy
- tragiczny wygląd
- Węgry moderator
- złe sprawdzanie kp (często wszystko zależy od humoru admina)
- spam adminów w nawiasach
Krótko i na temat

ABC
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Admin główny Pon Lip 14, 2014 12:06 am

Moim zdaniem nieco zbyt krótko, ponieważ nie do końca wiadomo o co chodzi, ale postaram się rozwinąć:
- Specjalne grupy są tworzone dla multikolorowości forum. Każdy ma prawo poprosić o specjalną grupę, jeśli tylko jest aktywnym userem.
- Zdefiniuj mi "tragiczny wygląd", bo jesteś pierwszą osobą, której nowa skórka forum nie pasuje. Słyszałam kilka opinii, że jest dobrze, póki co żadnej, że jest źle, jesteś pierwszy/a. Być może idzie to z Twojego prywatnego odczucia kolorystycznego.
- Węgry, to multikonto Nauru, naturalnym jest, że dostałą na chatboxie funkcję moderacyjną, aby nie musieć przełączać między kontami.
- Tu się nie zgodzę, admini nigdy nie sprawdzają kart postaci mając zły humor. Czasem opóźniamy kontrolę kartową, ale tylko po to, aby właśnie wpływ emocjonalny na ocenę był znikomy. Mamy swoje zasady sprawdzania kart: osobiście przeglądam kartę pod względem polityczno-gospodarczym, czy relacje i sytuacja kraju nie odbiega od sytuacji rzeczywistej, Nauru sprawdza kanoniczność karty i zgodność z zamysłem autora (wszak bazujemy na Hetalii), Anglia zaś, jeżeli jej przypada sprawdzanie (choć zdarza się to rzadko) patrzy pod względem spójności postaci (np czy autor w karcie sam sobie nie zaprzecza).
- Administracja owszem, czasami przeważy rozmowę nawiasową ponad fabułę, jednak stara się tego nie robić. W nawiasie wymieniamy się bieżącymi zadaniami, sami siebie rozliczamy z wystawionych obowiązków oraz czasem zwracamy innym graczom uwagę na grę lub treści regulaminowe, jeśli są naruszane. Przynajmniej na swojej warcie staram się pilnować, by nie wdawać się w luźne rozmowy nawiasowe, które mogłyby zagłuszyć fabułę.Wyjątek stanowi tylko sytuacja, kiedy jestem z inną adminką sam na sam, nie ma innych userów - wtedy owszem, pozwalamy sobie na coś takiego, ponieważ wtedy de facto fabuła się nie rozgrywa.

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by wttf Pon Lip 14, 2014 12:33 am

TEN. WYGLAD. JEST. TRAGICZNY.
Geniuszem byc nie trzeba, wystarczy spojrzec na inne fora.
Zreszta dobrze prawi moj poprzednik, ale o przytoczonych punktach wypowiem sie w innym czasie.

wttf
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Admin główny Pon Lip 14, 2014 1:31 am

Zmieniłam zdjęcie w tle, bo chyba o to wam chodziło. Jakkolwiek mi się to w tym momencie nie podoba i muszę na nowo dobrać kolory grup, ale jest po prostu teraz za późno. Jeśli inna część administracji uzna za słuszne, niech eksperymentuje z wyglądem, ja dzisiaj umywam ręce, dopiero za dna będę miała siły i odrobinę czasu, by się tym na nowo zająć. Na przyszłość proszę - konkretyzujcie mi, co wedle was nie pasuje do reszty, co wypadałoby zmienić, poprawić, ponieważ ogólne stwierdzenie "jest źle" w niczym mi nie pomaga. Jeśli coś się rozlatuje przez problem techniczny, to też screenujcie to i wstawiajcie - mój monitor jest przystosowany do automatycznej regulacji tabel i ja nie widzę takich błędów, w tej sprawie polegam na współadminach oraz userach.


EDIT:
Jednak dokończyłam to teraz. Do przyjęcia, czy nie?

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by ßargotqem Pon Lip 14, 2014 10:08 am

Mysle, ze sama zmiana tego czy innego obrazka nie wystarczy. Sam, ze tak powiem, texturepack jest po prostu zle dobrany. Korzystam z forum... trojako. Z pc, laptopa i telefonu. Najpierw myslalam, ze to wina mojego monitora, czy cos, ale nie, to z kazdego sprzetu wyglada tak samo - rozciaga sie, nachodzi na siebie, a grafiki wylatuja w kosmos, zamiast siedziec na swoich miejscach (ale nie dziwie im sie - pierwotnie sa tak rozlokowane, ze i ja bym nie usiedziala). Z calym szacunkiem, ale przydalaby sie tu pomoc kogos, kto sie zna na tworzeniu forum od strony graficznej. Zmiana obrazka, ba, zmiana wszystkich obrazkow absolutnie nic nie da, bo tu trzeba podkopac fundamenty i od nich zaczac remont. Dopoki bedziemy bawic sie w zmienianie tla i zmienianie kolorkow, ktore bardzo czesto balansuja na granicy przyzwoitosci, nie zmienimy zbyt wiele. A co najwyzej wprowadzimy jeszcze wiekszy chaos.

ßargotqem
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Admin główny Pon Lip 14, 2014 10:14 am

Mogę prosić o screenshoty problemów? Jak pisałam wyżej - w u mnie się wszystko modeluje w sposób automatyczny i problemów ja po prostu nie widzę, musi mi ktoś z zewnątrz z tym pomóc.

Admin główny
Admin

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 637

Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Sialalala Pon Lip 14, 2014 12:36 pm

Skoro pojawiła się kwestia wyglądu (i bardzo dobrze, sama podpisuję się rękami i nogami pod stwierdzeniem, że jest tragicznie!) to ja już szczegółowo opiszę problemy, które istnieją w sferze, że tak powiem wyglądu. (Jako osoba myślę uzdolniona artystycznie raczej mam kompetencje do oceniania)

1. Kolorystyka - dobór odcieni. Naprawdę, ta sama kolorystyka nie równa się dopasowaniu elementów odcieniowo.
Tak na ludzkie: Jeżeli na forum wrzucisz kilkanaście obrazków i wszystkie będą np. żółte lub zielone, ale każdy bedzie całkowicie innego odcienia (np. jeden jasnozielony, drugi zielony trawiasty, trzeci ciemnozielony, a czwarty wpadajacy w morski) to NIE BĘDZIE TO ŁADNE. Skoro zdecydujesz się np. na kolor słoneczny na forum to utrzymuj wszystko słoneczne i np. piaskowe, a nie przeplatane z ciemna żółcią, pomarańczem lub złotym.
2. Obrazki, obrazki, obrazki. Czasem mam wrażenie,  że są to pierwsze wyniki na google images, poddane mistrzowi painta. Już o dobieraniu nieodpowiednich odcieni się wypowiedziałam, teraz sama kwestia grafik: najładniej wyglądają fora posiadające grafiki spójne, tj. każdy obrazek w tym samym stylu (na ludzkie: wszystkie obrazki maja ten sam lub zbliżony styl narysowania, są taką samą grafiką (np. same zdjęcia, same  grafiki 3D, same mangowe, wzorowane na anime itd.)) Dopuszczalne jest np. mieszanie różnych stylów mangowych - godzinka pracy w photoshopie i wszystko pięknie będzie działać.
Tutaj obecnie jest misz-masz większy niż na stronie głównej deviantarta - grafika rastrowa, grafika 3D, styl mangowy, digital art, fotografia artystyczna.
Kolejna sprawą do omówienia poza niedobraniem kolorystycznym grafik oraz ich stylem jest sprawa obróbki. Naprawdę, nie wiem czy osoba zajmujaca się szablonem używa painta, photoshopa, gimpa czy innego programu, po prostu grafiki są źle obrobione. Już chociażby można by było je zaokrąglić czy dodać ramki aby nie wrzynały się tak w otoczenie. (O transparentności obrazków nawet nie wspomnę, bo boję się jak by to wyglądało - grafiki z państwo-flagami mówią same za siebie.)
3. Kolory napisów - grupy oraz inne elementy. Zacznijmy od tego, co prostrze - brak wyróżnienia kolorystycznego w profilach. Widziałam, że jedna osoba już zwracała na to uwagę i wyjaśniła jak zrobić, a niestety profile nadal gołe jak święty turecki. Można się cieszyć,  ze kolor tekstu jest czarny (jednak myślę,  że użytkownicy byliby szczęśliwsi z ładnym, dopasowanym do kolorystyki tła - ale to jest poziom osób znających sie na szablonach, więc nie ma o czym mówić).
Kwestia kolorów grup - pomijam już ich dziwne dobranie nazw (Turcja źółtkiem? Dlaczego Arabowie z Afryki automatycznie będą utożsamiani z postacią adminki - murzynkiem? Grupa obu Ameryk raczej opisuje jedynie Amerykę Południową, sugerowałabym coś bardziej uniwersalnego. Specjalna grupa dla Skandynawii, która nie jest kontynentem - dlaczego np. Słowianie takiej nie mają? Albo Brytyjczycy? Sądzę,  ze najlepszym wyjściem by było uporządkować grupy wedle rodzin, obszarow geograficznych lub kontynentow, nie zaś robić misz-masz. Oczywiście proszę też nie pleść głupot,  że specjalne grupy są dla ,,aktywnych" userów - od czasu mojego pobytu nigdy nie widziałam Szwecji, Rosja jest raz na ruski rok (ruski rok, haha. :D), Finlandia też rzadko wpada, w sumie jedynie Korea Północna się broni. Poza tym - w takim przypadku, gdzie sa kolory dla San Marino czy Wietnamo-Syberii, których codziennie prawie widać na cb? (Ostatnio też propsy dla Meksyku i Ameryki, bo coraz, coraz bardziej róźowo!)) - miałam się wypowiedzieć tylko o grafice, jednak chciałam dodać drobne wtrącenie, skoro poruszyłam temat grup. Wróciwszy do kolorów - dobranie kolorystyczne grupy-tło gryzie się strasznie. Niestety przy każdej zmianie szablonu trzeba też dopasowywać grupy. Rozmawiałam z osobami, które zajmowały się szablonami - większość potwierdziła, że dopasowanie grup jest bardzo ważne (choć męczące).
4. Banner - wracamy do kwestii grafik. Jest naprawdę wiele stron oferujących obrazki hetaliowe - deviantart, zerochan, photobucket, pivix, a czasem mam wrażenie,  ze brany jest pierwszy (lub pierwsze) wyniki w wyszukiwarce zdjęciowej google. Banner jest najważniejszą częścią forum - to pierwsza rzecz, którą widzi użytkownik. Trzeba dobrać odpowiednią kolorystykę,  układ graficzny, rozmieszczenie napisów, ramkę. Na naprawdę ładnych forach wybieranie banneru trwa nie raz kilka dni i angażuje użytkowników do szukania (jeśli oczywiście tego sami chcą).
5. Tlo. Nie wiem, czy administracja jest świadoma,  że użytkownicy korzystają z forum za pośrednictwem różnej wielkości ekranów, laptopów, tabletów i smarfonów. Tło złożone z jednego obrazka, zdjęcia czy grafiki odpowiednio dopasowac stylem do ukladu forum tak, żeby na każdym urządzeniu wyglądało tak samo potrafią tylko wyszkoleni graficy komputerowi, a nie posiadam informacji, że któryś z userów jest specjalistą w tej kwestii. Wasze szerokie obrazki czy zdjęcia sie przesuwają,  powielają (widać ich zakończenia np.)  i są po prostu nieestetyczne. O ile na komputerze lub komputerach nawet może to wyglądać w miarę zdatnie (ale nie ładnie), tak na tabletach i smartfonach jest istny armagedon (wystarczy zapytać się userów korzystajacych z tych dwóch rzeczy).
6. Uklad forum - nie mam informacji czy był robiony recznie, czy też pewien pechowiec wybral akurat taki, jednak wszystko wygląda jak zbita masa bez planu kompozycyjnego. Boczne podpunkty sprawiają,  że moje oczy krwawią.
Każda osoba znająca się na szablonach ma własny styl - z tym się zgodzę. Po przeglądnięciu lub rozpytaniu się wśród osób można usłyszeć o grafikach, którzy wprowadzają w naprawdę mroczny klimat, byłym hetardzie, który posiadał oryginalny, przyjemny styl, dziewczynie znanej z cukierkowości, byłej już graficzce, która uwielbiała szczegóły i hetardce, której przeźroczyste prace widział chyba każdy tutaj.
Najgłupszą rzeczą byłoby skopiowanie cudzego stylu bez jego zgody lub po prostu stwierdzenie, że styl tego forum to misz-masz i niedopracowanie. Szczerze trzeba to nazwać brakiem umiejętności, a nie stylem. Nie wiem jak osoby, które robią super szablony się tego nauczyły i wypracowały to wszystko, trzeba się już takich osób pytać. Na pewno na całym forum jest kilka osób, które umieją robisz szablony (nie spodziewam się cudów pokroju niektorych perełek (Szablony historycznego forum hetaliowego, ktorego nazwa zaczynała się na W - moja prywatna miłość - wielkie piwo dla całej trojki!) jednak ładny dopasowany wygląd sprawi, źe będzie się każdy lepiej czuc, bez bolących oczu i męczenia się. Będzie można skupić się na graniu i pisaniu.

Mam nadzieję,  że moje szczegółowe uwagi zostaną uwzględnione. Taki tam rzut okiem artystki na sprawę.


P.S. Spodziewam się odpowiedzi o treści,  że tworzenie szablonu to sprawa ciężka. Nie zamierzam się z tym sprzeczać, jednak skoro administracja nie daje rady, to może skorzystać z przykładu innych fór, gdzie istnieją funkcje grafików? Na pewno mamy gdzieś na forum schowane osoby, które potrafią lub może kiedyś bawiły się w robienie szablonów. :) Sądzę że jak znajdzie się jakieś ładne forum i ładnie napisze do grafików z niego to pewnie pomogą radami. :D
Życzę powodzenia! :)

Sialalala
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Ohniemuszęnicpisać:3 Pon Lip 14, 2014 10:16 pm

Wielkie brawa dla pani powyżej, lepiej by nikt tego nie ujął! Mam nadzieję tylko, że wszystkie podpunkty będą wzięte pod uwagę i coś się zmieni. No bo skoro już wiemy jakie są problemy! XD

Ohniemuszęnicpisać:3
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Gość Pon Lip 14, 2014 11:22 pm

Ja mogę powiedzieć tak. Również się cieszę, że problemy zostały rozwinięte. Osobiście będę się starać, żeby każdy podpunkt był wzięty pod uwagę ( już się w sumie za to zabrałam tak jakby...). Nie obiecuję, że wszystkie problemy zostaną rozwiązane od razu, ciągle jestem świeża w adminowaniu forum, jednak postaram się, żeby kolejno wszystko wskazane powyżej było rozwiązywane :3.
Oczywiście nadal jesteśmy otwarci na nowe sugestie. Jeżeli ktoś jeszcze widzi jakieś problemy, albo ogólnie ma coś do dodania to prosimy bardzo, to będzie bardzo pomocne c:.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty PLAGIAT WYCZUWAM!

Pisanie by V.Z. Czw Lip 24, 2014 9:35 pm

Chciałbym zgłosić plagiat!
Karta Szwajcarii (link) obecna na Waszym forum jest częściowo plagiatem mojej. Nie mogę powiedzieć, że w 100%, bo niektóre informacje są ogólnodostępne chociażby w paskach Himy, jednakże przykładowo ten akapit pochodzi żywcem z mojej starej karty
Szwajcaria napisał:Nie znosi płaczu, ani kłótni – które potrafi dość szybko ukrócić. Nikt nie wie o czym tak naprawdę myśli, a i zapytać nie każdy by się odważył. Niezwykle ostrożny i oszczędny w uczuciach, sprawia wrażenie chłodnego, nieprzyjaznego człowieka z sercem zrobionym z górskiego lodowca.
Fakt, że posługuję się teraz inną kartą sprawił, iż byłem nieco skołowany. Skąd osoba grająca Szwajcarią na Perfekte posiada cytaty z mojej starej karty? Z ciekawości poszukałem nieco w Internecie i zmroziło mnie, kiedy odkryłem, że w czeluściach for hetaliowych istnieje dokładna kopia mojego KP z którego, jak podejrzewam, obecna tutaj Szwajcaria korzystała ile wlezie. Czyli plagiatowała plagiat sądząc, że gracz z martwego forum nic nie zauważy.
Przykre, ale tak czy inaczej jest to kradzież własności intelektualnej i domagam się aby administracja zrobiła z tym porządek.
Dysponuję screenami pokazującymi, iż oryginał karty pochodzi z 2011-2012 roku, do okazania, gdyby i tak już nadgorliwa (choć w nieodpowiedni sposób) administracja miała jakieś wątpliwości co do prawdziwości moich słów.

Bez poważania, V.Z.

V.Z.
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Gość Czw Lip 24, 2014 10:39 pm

Prosiłabym więc o podesłanie screenów, jak również, jeśli oczywiście to możliwe, wszelakie linki. Po potwierdzeniu tej informacji zostaną podjęte odpowiednie kroki.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Screen

Pisanie by V.Z. Czw Lip 24, 2014 11:09 pm

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa QOuIAxp

V.Z.
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Austria Pią Lip 25, 2014 2:22 pm

Karta obecnej tu Szwajcarii zostanie skasowana, jednak forum prowadzi dość jasną politykę: jeżeli gracz w samej grze postowej lub chatboxowej okaże się dobrze prowadzić postać, dajemy mu drugą szansę na napisanie nowej karty postaci. Wtedy jednak po cytatach właśnie sprawdzamy, czy KP nie jest kradziona, choć jeszcze taka sytuacja się nie zdarzyła. Tak więc Szwajcaria na dPH dostał zadanie napisania nowej karty postaci.
Porozmawiałam ze współadminami, z samą userką Szwajcarii oraz przekopałam nieco internetu i wyklarowała mi się pewna teoria co do tego, jaka była prawdziwa historia tego przypadku. Z miłą chęcią porozmawiałabym jeszcze z Tobą, drogi gościu, aby potwierdzić lub obalić swoje hipotezy, dlatego jeśli nie masz nic przeciwko, pisz do mnie śmiało, moje gg - 9205749 . Jedynie proszę, by nie podchodzić do nas z miejsca wrogo, ponieważ nie zamierzamy tutaj z nikim walczyć ani nikogo obrazić, a jedynie rozwiązać sprawę.
Z poważaniem znów.
~ Austria, Yassamet
Austria
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Koniec

Pisanie by V.Z. Sob Lip 26, 2014 5:00 pm

Dla mnie nie ma co wyjaśniać. Środki zaradcze zostały podjęte, zatem z mojej strony uważam sprawę za zamkniętą.

V.Z.

V.Z.
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Another France Czw Sie 28, 2014 10:19 pm

A ja bardzo chciałam podziękować osobie, która gra tutaj Francą i inspirowała się moją KP nie dając mi wcześniej znać. Ja wiem, że dużo rzeczy można znaleźć na necie, ale nie takie, na których budowało się własny kanon przez dwa lata c: Poza tym niektóre zdania są podobne, lecz przeinaczone przez ałtoreczkę KP. I tak przeinaczone aż czuć moją KP. Nie powiem, twoja jest trochę bardziej rozwinięta w relacje i charakter, ale to nie zmienia faktu, że niektóre rzeczy są moje i trochę perfidnie ich użyłaś c: Wiesz... Ja wrócę na fora jeszcze, a moje KP warlają się wciąż po odmętach internetu i da się je odnaleźć.

Bez pozdrowień... No dobra MÓJ Ned, z którym budowałam MÓJ kanon, a który tak po sobie ściągnęłaś, bo nie miałaś WŁASNEJ wizji pozdrawia Cię za tę klatę :I Cytując, bo ten cham mnie prosił "I tak Cię, urwa, nie lubię".
Mon Dieu, to takie kłopotliwe...

Another France
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Gość Pią Sie 29, 2014 11:30 am

Jeśli jakieś zdania są podobnie to czemu ich nie przytoczysz by porównać? Pisałam tę kp sama, oczytałam aż nadto ze stron wszelkiej maści by było jak najlepsze po czym dałam jeszcze do sprawdzenia koleżance i ona mi zmieniała i poprawiała by było spójnie, gramatycznie i bez błędów, więc poniekąd mogę powiedzieć, że jest to karta pisana przez dwie osoby (z czego jedna nie przepada nawet za Hetalią, a stawia na ładne pisanie, ładną budowę zdań itd). I nie podoba mi się takie oskarżenie, ponieważ według mnie jest bezpodstawne! Do tego warto zaznaczyć, że wiele (prawie wszystkie) informacje brałam z tej strony: http://hetalia.kitawiki.net/index.php?title=France
Kanon jest kanonem. Równie dobrze mogłabym ja przejść się po forach, popatrzeć teraz na karty innych Francji i powiedzieć "o, zgapione, bo podobne". Non, niektóre informacje będą się dublować, zwłaszcza że tu chciałam WSZYSTKO co możliwe ująć (by mieć czysty akcept od adminów *a i tak ma do poprawy i tak, będzie jeszcze bardziej rozpisywać*). Wiadomo jak jest ujęty tam kanon, prosto i po prostu. Jeśli rozpisane bardziej te informacje nakładają się z Twoimi to przykro mi... Pokaż mi jak Ty masz zrobioną kp, jeśli faktycznie będzie AŻ TAKIE PODOBNE jak twierdzisz to to i owo może zmienię przy edytowaniu i dodawaniu tego o co admini poprosili.  Poza tym mój Francja również nie należy do typowego kanonu, gram nim nie tak długo i nim przyszłam na forum to spędziłam sporo czasu grając nim na gg, dopasowując się do tej postaci, więc jeśli widzimy podobnie Francję to też może wynikać z podobieństw kp. Ja stawiam bardziej na miłośnika piękna, romantyzmu, sztuki niż na zboczeńca i macaja. Jeśli miałabym przytoczyć jeszcze jakieś strony,z których korzystałam to (prócz wyżej wymienionej) proszę bardzo:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Francja
http://francja.lovetotravel.pl/ciekawostki_o_francji
http://ciekawostki-o-krajach.manifo.com/francja
http://francja.lovetotravel.pl/stereotypy_o_francuzach

Nie jest to wszystko, do tego jeszcze brałam pod uwagę zasłyszane rzeczy na lekcjach francuskiego w szkole. Myśl, mów co chcesz, ale nie korzystałam z Twojej kp. Moja karta jest w 100% moja i nie popuszczę, bo wiem co pisałam i co czytałam.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Beta reader Francji Pią Sie 29, 2014 11:43 am

Pragnę się wypowiedzieć, bo jak usłyszałam, że ktoś oskarża moją ciężko pracującą nad kp koleżankę, a do tego mnie - beta readera - to po prostu muszę dodać tutaj parę słów.
Autorka tej kp Francji pisała ją PRZY MNIE. Bujałam się u niej w domu i widziałam jak pisze ją od zera, jak stresuje nad każdym zdaniem. Miała otwartego tylko Microsoft Worda i patrzyła na różne strony, nic nie przeklejała oprócz informacji z wikipedii. Potem dała laptopa mi i ja jej poprawiałam, co było do poprawienia. Na temat kanonu i Hetalii się nie wypowiem, bo koleżanka napisała już wszystko powyżej i mnie osobiście sprawy fabularne ni ziębią i grzeją, ale nie pozwolę nas oskarżać o coś, czego nie zrobiłyśmy od strony technicznej.
Następnym razem zamiast bezpodstawnie kogoś oskarżać poprowadź dyskusję inaczej, rozbuduj, daj przykłady, przeklej kawałki swojej karty postaci i daj do porównania, bo tak na słowo to każdy może się burzyć. Dziękuję.

Beta reader Francji
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Austria Pią Sie 29, 2014 1:07 pm

Tu admin główny. KP naszej Francji jest tak mocno rozbudowana, że choćbym chciała, nie wkleję fragmentów w google i nie poszukam. Proszę o link do Twojej KP bądź forum, na którym się ona znajduje i przykłady zdań w formacie: Twoje zdanie - zdanie z naszego KP.
Austria
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Gość Pią Sie 29, 2014 6:26 pm

Ależ spokojnie ja o tym dobrze wiem, zaraz je przytoczę. To brzmi zabawnie, wiem, że KP jest rozbudowana, to co nie wygląda na moje jest spoko i nawet mi się podoba.
Może i patrzenie na postać mamy to samo, ale jest coś co użyłaś w swojej KP i mam pewność, że pochodzi to z mojej xD Co do KP mojej obecnie zalega na hetare w archiwum, ale po moim odejściu wciąż była przez jakiś czas dostępna tu link do screena:

i.imgur.com/t0x9qtD.jpg

A tu taka nieco upośledzona jedna z pierwszych,wersja:

hetagakuen.forumpolish.com/t95-milosc-w-czystej-postaci-france

Dlaczego podaję Ci również tę starą? Przez relację z Belgią.

Twoja:
Belgia: Słodka i urocza dziewczyna z jakże czarującym uśmiechem~ Tyle światełka wnosi swoją osobą między Holandię i Luksemburg, że aż miło popatrzeć. Lubi przebywać w jej towarzystwie i spędzać z nią czas. Bo kto by nie lubił? Przekazuje tyle pozytywnej energii, mówi po francusku, urocza jest. Kiedyś ją zaatakował i zaanektował, ale ma cichą nadzieję, że ona mu tego nie rozpamiętuje. Do tego jeśli chodzi o sprawy UE nie raz się z nią podroczy lub po prostu wykręca jej się z czegoś. Taki charakter on ma, co zrobisz, ale woli nie załazić jej zbytnio za skórę, ani nie narzucać jej się bo ma bardzo złego brata.... Tak, Holandio. :I


Moja:

Belgia: Słodka dziewoja, którą aż chciałoby się schrupać. Zawsze pogodny i miły nastrój dziewczyny niesamowicie mu się podoba. Traktuje ją raczej jako młodszą siostrzyczkę, jednak nie ujawnia tego, bo wie, że jakikolwiek ruch z jego strony, byłby nie doceniony przez dziewczynę i jej złego brata (xD)


Jedyne o co mi w tym chodzi to o "złego brata" c:
Już mamy jedno podobieństwo za sobą, więc wróćmy do początku!

Tych rzeczy, które da się wyczytać z historii czy są po prostu łatwe do zinterpretowania czy wyglądu nie będę się czepiać. Choć w sumie powinnam tego twojego marzenia Francji o wyższym wzroście, bo to jakby nie patrzeć też jest moja mała inwencja c:

Co do charakteru, hm.. Tu chyba nie powinnam się czepiać, bo większość można wywnioskować, choć i są takie rzeczy, od których czuć moją kartę, ale o to mój ból miejsca, w którym "plecy" kończą swoją szanowną nazwę jest mniejszy.

Et staromodny Chińczyk, tak? c: Jak przeczytasz obie karty to widoczna zrobi się twoja inspiracja.

Do czego mam największy żal, hm... Do Holandii.

Twoja wersja:
Holandia: Mało kto powie, że mogą coś mieć wspólnego, a tu proszę. Fakt, anektował Holendra i również średnio go traktował (nakładał między innymi podatki od wielkości drzwi, bo Holendrzy są wysokimi ludźmi, a taki Francja, no cóż... dzieli ich z 10 centymetrów. Francisa to boli. Teraz, na dzień dzisiejszy, raczej stara się to ignorować, ale serio... Holender mógłby być niższy bo tak!). Do tego raczej ma względem niego jakiś dystans. Nie, że boi się gościa, ale po prostu woli zbytnio do jego siostry nie podchodzić przy nim, mimo że sam traktowałby ją bez problemu jak siostrzyczkę, bo taka kochana, ale on... to jest nieprzyjemna osoba z wyglądu - oczywiście zaznaczając, że chodzi o wyraz jego twarzy, bo zbudowany jest całkiem fajnie, o co Francis może też trochę jest zazdrosny, tylko nie pokazuje tego - i jeszcze mruk. I weź tu z takim rozmawiaj.


Moja:
Holandia – mimo, iż wielu ludzi nie widzi wielu związków między tymi postaciami niż sprzedaż ziarna (3 tom), mają wiele wspólnego. Relacje tych państw są bardzo intrygujące.  Ciekawostką jest, że w średniowieczu Francuzi nakładali podatki na wielkość drzwi Holendrów. To była swoista złośliwość Francisa za wielki wzrost mężczyzny. Mężczyzn dzieli bowiem 10 centymetrów, których Francja przeboleć nie może.


O to mam największą jazdę. Choć jak poczytasz inne moje i swoje relacje zauważysz sporo podobieństwa c:

Schodząc niżej mówiąc szczerze jestem cholernie dumna z twojej relacji z Niemcami, bo wreszcie w KP innej Francy te relacje są w miarę dobrze ujęte, a serio mało takich, w których Francis nie czuje do Luda hejta.
*obrońca stosunków francusko-niemieckich*

I co do ostatniego... Wiesz po czym mam pewność, że inspirowałaś się moją? Po ciekawostkach. I może zabrzmi to śmiesznie, bo ciekawostek o Francji jest na necie dużo, ale...

We Francji nie ma czegoś takiego jak niewinne zaproszenie


Tego nie znajdziesz na necie, a jeśli znalazłaś to jestem ciekawa gdzie? c: Bo kto Ci na lekcji czy na internecie, albo podanych stronach napisze o tym stereotypie? Tu masz rzecz, która to potwierdza. Dziękuję za uwagę.

Ghh... Zarejestrowałam się specjalnie by dać linki i nadal nie działa >.> Cóż, trzeba sobie skopiować.


Ostatnio zmieniony przez Another France dnia Pią Sie 29, 2014 6:32 pm, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : zaproszenie nie zakończenie*)

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Gość Pią Sie 29, 2014 8:35 pm

Cóż, na hetare nie mam konta od wieków... Więc jeśli widziałam Twoją kp to jedynie wtedy gdy miałam tam konto. A to drugie forum to pierwszy raz na oczy widzę, serio. @@ Ale dobra nie o tym temat by gadać jakie się fora widziało, a na których było dawno temu. Pozwól że punktami pojadę, bo się inaczej zaraz pogubię przy moich zdolnościach...



- W kwestii Belgii: Fakt to z tym "złym bratem" wygląda dziwnie, aczkolwiek gra słów jest jaka jest...


- Wygląd i charakter: sugerowałam w całości na stronie, którą podałam jako pierwszą, a i również na stereotypach jakie krążą. Plus znalazłam nawet jakąś pracę/(referat? nie wiem jak nazwać) w której "badano" jacy są Francuzi na dzień dzisiejszy, były różne tabelki i wyjaśnienia itp z których również korzystałam - aczkolwiek momentami się w tym też gubiłam.


- W kwestii Chińczyka: Jak napisałam w kp... Jest inny niż Francis, który co rusz projektuje nowe rzeczy, a nawet w kwestii sztuki jest otwarty na nowe sposoby. Z tego co dostrzegłam to Chiny może i faktycznie jest uzdolniony ale nie ma to zastosowania w żadnej dziedzinie. Ma swoje własne wzorce i sztukę, którą sama postać (jak mniemam) powtarza co jakiś czas gdy tworzy. Popada w melancholię gdy zauważa jak świat się zmienił w ciągu jego życia... Dlatego stwierdzam, że na swój sposób jest staromodny bo po części trwa nadal w dawnych czasach. Może średnio brzmi ten argument, ale ciężko mi po prostu ubrać w słowa to co mam na myśli. Często tak mam.


- W kwestii relacji z Holandią: Jeśli chodzi o wzrost - tymi 10 centymetrami sugerowałam się po karcie Holandii na tym forum. W swojej Holender ma 185cm, a Francja kanonicznie 175 to i mamy 10cm. A co do tych podatków... Faktycznie było jak było więc uznałam to za zazdrość Francji względem wzrostu Holendra, bo jakoś to zinterpretować musiałam (zwłaszcza, że mam przyjaciółkę ktora  ma 174cm więc mniej więcej wiem jak to się przekłada i... ktoś taki jak Francis by marudził, że nie jest wyższy, ale to szczegół i moje własne spojrzenie również, bo skoro nie jedna dziewczyna ma taki wzrost, to taki samouwielbiający się Francis do tych 180cm by chciał dobić - tak sądzę. *zwłaszcza, że userka też chciałaby być wyższa*).


-W kwestii Niemca: ... em... dzięki?

- Co do ciekawostek i tego co zaznaczyłaś. Z filmów jakie czasem wyłapałam w telewizji, jakie samej mi się capnęło, jak i randomowe serialne na kanale francuskim (Bogom dziękować za napisy po francusku bo ze  słuchu prawie nicz nie da się zrozumieć jaki taki Francuz się rozbuja) to praktycznie... wszystkie randki kończyły się w wiadomym miejscu, więc ujęłam to tak a nie inaczej no i pokrywa się to ze stereotypem wspaniałych kochanków jakimi są Francuzi... Soł.

Mimo wszystko nadal twierdzę, że kp jest moja w 100% a niektóre podobieństwa są wynikiem zbiegu okoliczności, do którego jak zauważyłam mam wybitny talent. Bo jak przez takie zbiegi okoliczności oskarżano mnie o pogróżki i tym podobne, a na dobrą sprawę w tym momencie gdy były wysyłane spałam z rozładowanym telefonem to i dlaczego nie miałyby nałożyć na siebie słowa? Specjalnie dałam kp koleżance by mi pomogła, by zbetowała by takiej sytuacji nie było. Jednak jak widzę mój talent przechodzi lvl up.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Gość Pią Sie 29, 2014 11:40 pm

Widocznie jednak te wieki nie są aż takie długie jakbyś chciała c:
Szczerze mówiąc nie bardzo mnie interesuje kiedy ją widziałaś, obchodzi mnie jedynie to na ile z niej skorzystałaś tworząc swoją KP, a nie wmówisz mi, że tak nie było. Poza tym, różne wersje mojej KP są jeszcze na innych forach, na których grałam.

O tak, wszystko jest tylko przypadkiem, zbiegiem okoliczności. Zawsze masz taką wymówkę?
Serio kanonicznie Francis też chciałby być wyższy? C: Serio nie chodzi o to, że ktoś miał taki kanon i historię z daną postacią, że to po prostu wbiło się w jego wizję postaci? Jeśli Francis rzeczywiście chciał być wyższy w mandze/anime to chciałabym to zobaczyć. Bo dam głowę, że nie. Poza tym również i takich stereotypów nie ma, by Francuzi chcieli być wyżsi. We Francji wzrost jest mniej więcej na takim samym poziomie jak w innych krajach Europy. Więc nie widzę jakim cudem mogłaś na to wpaść. Bo w tym przypadku wyraźnie widać, że nie ma to nic wspólnego z Holandią, do którego ma jedynie żal o to, że jest lepiej rozbudowany i wyższy.
A skąd brałaś tę ciekawostkę o drzwiach, hm? Bo w tym co mi podałaś nie mogłam nic znaleźć, jak i również o pozostałych ciekawostkach, które znajdują się w mojej KP, a nie ma ich tam gdzie podałaś linki.
Nie było o sukni ślubnej, o ślimaku i marchewce, literach. (tak czepiam się pierdół, ale jednak)

A co do „zaproszenia”, hm… Jesteś pewna, że twoje seriale i filmy nie zaliczają się czasem do tych +18? Z tego co się orientuję na niektórych francuskich kanałach po północy lecą takie produkcje. Bo z tego co oglądam ja, a dużo francuskich seriali/filmów mam za sobą lub jestem w trakcie ogarniania to kolacje są na ogół traktowane normalnie.

Co do Chińczyka, może rzeczywiście, aczkolwiek jak dla mnie podobieństwa tych KP są za duże jak na zbieg okoliczności. Bo to co Ci podałam to tylko przykłady. Dziękuję za uwagę.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Gość Sob Sie 30, 2014 12:07 am

Jest to dość spory odstęp czasowy, powiedziałabym, że nawet bardzo spory.
To, że kiedyś dawno temu widziałam Twoją kp nie znaczy, że z niej korzystałam. Tak więc nadal będę brnąć w swoim - bo wiem co pisałam i co czytałam. Nie czytam czyichś kp pisząc swoje.

Wymówka? Mówię, a raczej pisze jak jest. Bo jak mam inaczej to wszystko określić jeśli nie patrzyłam w Twoją kp?
Czy ja twierdzę, że kanonicznie Francja chce być wyższy? Jak napisałam post wcześniej: "(zwłaszcza, że mam przyjaciółkę ktora  ma 174cm więc mniej więcej wiem jak to się przekłada i... ktoś taki jak Francis by marudził, że nie jest wyższy, ale to szczegół i moje własne spojrzenie również, bo skoro nie jedna dziewczyna ma taki wzrost, to taki samouwielbiający się Francis do tych 180cm by chciał dobić - tak sądzę". Osobiście uważam, że taki facet jest... dość niski. Dlatego tak to ujęłam jak ujełam. Nie będę się powtarzała, bo to nie ma sensu zwłaszcza, że masz moje wyjaśnienie podane.
Co do ciekawostek, napisałam że to nieliczne strony, z których korzystałam. Kolejną taką z której czerpałam jest:
http://poznajnieznane.pl/ciekawostki-2/ciekawostki-panstwa-3/francja-ciekawostki/
(Serio mam Ci podawać wszystkie strony po kolei? Serio? :I)
I tak, jestem pewna, że to nie było +18, nie martw się. Umiem takowe rozróżniać. Może wtakim razie oglądałysmy co innego, a ta dyskusja robi się coraz bardziej bezczelna.
Niezależnie co napiszesz, moja karta jest znacznie bardziej rozbudowana i tylko momentami może podobna do Twojej (tak jak do wielu innych kart innych Francji bo to jednak kanon) dlatego jeśli już schodzimy na drogę bezczelną - daj sobie serio spokój. Mam zamiar i tak rozpisać bardziej tę kp i dodać co admini prosili przy akceptacji. Tyle z mojej strony. Jest to moja karta i nie mam zamiaru zmieniać każdej pierdoły bo komuś nie pasuje. Bo "robi się podobnie". Jeśli jednak aż tak bardzo Cię pojedyncze słowa i szczegóły rażą - dobra. Zmienię to, rozbuduję, a kp i tak będzie lepsze. Bo było robione z myślą by było jedną z najlepszych dlatego ten wąt może i dobrze zrobił, bo rozpiszę ją na kolejne parę stron. c:

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Gość Sob Sie 30, 2014 1:59 pm

Hola, hola, karta dostępna była cały czas, więc w każdej chwili można było wejść i ją przeczytać. A zważywszy na podobieństwo i jednej i drugiej nie wmówisz mi, że w ogóle jej nie czytałaś. Bo widać jak wół. I twoje zapewnienia szczerze mówiąc nie dają za mi za wiele.
Skoro nie patrzyłaś, to dlaczego są aż tak podobne momenty? Dużo jest KP Franc, lepszych, gorszych, ale jak mówię, jeszcze w żadnej nie znalazłam aż tylu podobieństw. Bo one całość pisały same.
Hm… Samouwielbiający się Francis z lekkim kompleksem wzrostu xD Czy to samo sobie nie przeczy? Skoro się aż tak uwielbia to powinien mieć gdzieś swój wzrost skoro nadrabia czym innym, czyż nie?
Ja mówię u mnie nie wzięło się to z byle czego i to była moja własna inwencja twórcza.
Dobra, co do ciekawostek zwracam honor, bo tu już jest przesada z mojej strony, ale tak to jest jak się jest w takiej sytuacji.
Serio? Bezczelne jest to, że zwracam Ci uwagę co do inspiracji moją KP? A co do filmów, tak to zabrzmiało. Francuska telewizja nie różni się aż tak od naszej, no chyba że lepszym poczuciem humoru. Chyba, że trafiasz na głupie show, ale mniejsza. Tym bym Ci się radziła nie sugerować tak na przyszłość c:
Wiem, że jest rozbudowana i nie chodzi mi o to byś ją usuwała, bo też jakiś wysiłek w to włożyłaś, ale to nie zmienia faktu, że pojechałaś po najmniejszej linii oporu co do niektórych relacji i zjechałaś je z moich. I nie mów, że tak nie jest, to widać.
Nie żeby coś… „nie robi się podobnie” ale momentami wygląda tak jakbyś przeczytała moją i pozmieniała sobie zdania na swoje. Jak dziecko w podstawówce nieumiejące napisać wypracowania na lekcję i korzystające z tych internetowych c:
Nie bronię Ci, rozbuduj ją, graj, baw się dobrze! Hulaj dusza i swawola, tylko nie korzystaj z innych kart, bo też się pewnie doczepią xD Nie chodzi o długość i jakość. Chodzi przede wszystkim o to by napisać samodzielnie wszystko, a nie brać się za niektóre gotowe rzeczy. Ja miałam większą frajdę robiąc to sama, ah… Ale to może dlatego, że to tylko ja .-.
Ja mogę zrozumieć niektóre podobieństwa, ale za dużo tu przypadków i rzeczy podobnych, by tak po prostu powiedzieć, że się zdarzyło, ale jak mówię największy ból rzyci mam o to co Ci wymieniłam. Bo przecież trzeba bronić dumę publicznie i i tak się nie przyznasz, eh xD W każdym razie wiedz, że wiem.
Ale mniejsza, zrobisz jak uważasz, powiem Ci tylko, że mi by było na twoim miejscu wstyd wypierać się tego co i tak widać.
Dziękuję za uwagę. Moje konto można skasować, bo dalsza dyskusja nie ma chyba już sensu.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Gość Sob Sie 30, 2014 2:56 pm

Powiem Ci tak - patrzenie na czyjeś karty postaci pisząc w tym samym czasie swoją, jest poniżej krytyki i mojego poziomu również. Nim zaczęłam pisać tę kartę ograłam się po czubek nosa tą postacią z innymi na gg, by sobie stworzyć własną 'wersję' Francisa, która zarówno odbiegać od kanonu nie będzie zbytnio (bo na tym forum niezgodnie z kanonem grać się nie powinno, a tylko drobne modyfikacje, które historia udowadnia są dopuszczalne. Dlatego sprzeczności dużo ma w sobie mój Francis, a samouwielbienie i 'kompleks' o wzrost jest jedną z tych sprzeczności. Tak jak i co chwila mu się zdanie zmienia. Sory, tak go widzę). To, że przypadkiem trafiłam w Twoje wyobrażenie - zdarza się! Ale nie pozwolę sobie na to, by ktoś sugerował mi plagiat i nazywał plagiatorką.  I czego ma mi być wstyd? Tego, że napisałam dobrą kp korzystając z własnych umiejętności? I z prośby o zbetowanie koleżanki, którą z resztą też obrażasz takimi oskarżeniami, ponieważ w kwestii technicznej karta jest w 100% moja! (w sumie bez problemu udostępniłabym ją także mojej koleżance, która mi pomogła. Więc nasza jest).
I nie, nie jest bezczelne to, że zwracasz mi uwagę - zresztą bezpodstawną - ale to w jaki sposób się odnosisz. Uwierz można rozmawiać normalnie bez oskarżeń, rzucania się i obrażania, ale jak widać Tobie to jest obce. Robi się to już serio śmieszne i żałosne. Nie jechałam po najmniejszej linii oporu, gdybym to robiła to bym nie ślęczała jak głupia przy książkach, przy pracach, przy referatach i nie czytała ich! Chciałam zrobić dobrą, ba, bardzo dobrą kp to jakim cudem poleciałam po najniższej linii oporu? Mam bardziej rozbudowane relacje od Twoich, a i historia jest historią i może podobnie ją zinterpretowałyśmy stąd tym bardziej są podobieństwa! Wystarczy podobne spojrzenie na postać, ale jak widać Ty tego nie rozumiesz i uparcie brniesz w swoje. Bien. Brnij sobie, obgaduj nawet na lewo i prawo, bo nie uwierzę że tego nie robiłaś. Jednak NIE ŻYCZĘ SOBIE aby nazywano mnie kradziejką czy plagiatorką, ponieważ tyle czasu i tyle wysiłku w to włożyłam, że nie pozwolę sobie na to. Jest długa, ma jakość, może i zazdrościsz nie wiem, ale w skrócie powiem - jeśli admin poprosi, to pozmieniam, sama ot tak to bujaj się. (Mało elegancko zakończone, ale schodzę na Twój poziom) </3
Dziękuję. Teraz i ja temat uważam za skończony.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa Empty Re: Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 :: Formalności :: Śmietnik :: Inne

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach