Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

[SZUKAM] Średniowieczny gród

+2
Transylwania
Austria
6 posters

Go down

[SZUKAM] Średniowieczny gród Empty [SZUKAM] Średniowieczny gród

Pisanie by Austria Wto Wrz 29, 2015 2:32 pm

Mam wenę na rozgrywkę w klimacie wieków średnich. Typowe AU, mamy jeden dość spory gród (miasteczko) z władcą, dworzanami oraz dalej mieszczanami i chłopami. Wiek raczej XIII - XIV, jeśli ktoś ma w tym względzie preferencje, proszę mówić.
Role do obsadzenia są najróżniejsze, od króla, jego żony i dzieci, przez służbę na zamku, przez dalej lokalnego zielarza, kapłana kościoła (i przyległego doń klasztoru) po najniższe kasty społeczne. Sama przygarnęłabym chętnie dla Austrii nadwornego muzyka/barda, jednak jeśli ktoś bardziej odpowiedni na to stanowisko wyrazi chęć przejęcia tej roli, to przekopię paniczyka do roli ambasadora z innego grodu. Germana pewnie też dorzucę, jeszcze zobaczę, jak się chętni porozkładają.
Wszelkie powiązania rodzinne można zachować, można też zerwać (tylko się dogadajcie przez rozgrywką). Kraje spoza kręgów kulturowych Europejsko-Amerykańskich (Afryka, Bliski i Daleki Wschód) mogą być interpretowane jako "przybysze z odległych ziem" (kronikarze, handlarze, poszukiwacze przygód, imigranci ).

Mamy mieścinę znajdującą się nad brzegiem pewnego morza, tuż przy brzegu mamy drewniany port, na południu i wschodzie ciągną się domostwa mieszczańskie, a za nimi domy chłopskie i pola uprawne. Na zachodzie na wzniesieniu został zbudowany zamek królewski, za nim zaś ciągnie się dość spory las.
Austria
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Powrót do góry Go down

[SZUKAM] Średniowieczny gród Empty Re: [SZUKAM] Średniowieczny gród

Pisanie by Transylwania Wto Wrz 29, 2015 3:35 pm

Jestem zainteresowana, chić jeszcze nie stu procentowo pewna co do roli.
Ale raczej służka. Służąca krolewny albo coś podobnego :)


Ostatnio zmieniony przez Transylwania dnia Wto Wrz 29, 2015 4:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Transylwania
Transylwania

Rodzina : Ludy Romańskie
Liczba postów : 16
Skąd : Z zamku :3

Powrót do góry Go down

[SZUKAM] Średniowieczny gród Empty Re: [SZUKAM] Średniowieczny gród

Pisanie by Liechtenstein Wto Wrz 29, 2015 4:00 pm

*podnosi łapkę w górę*
Ja się zgłaszam. Moge być i królewną i służką a nawet prostą dziewką C:
Liechtenstein
Liechtenstein

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 23
Skąd : z czekolady

Powrót do góry Go down

[SZUKAM] Średniowieczny gród Empty Re: [SZUKAM] Średniowieczny gród

Pisanie by Norwegia Wto Wrz 29, 2015 6:48 pm

Zgłaszam Norwegię, jeszcze nad zawodem pomyślę.
Norwegia
Norwegia

Rodzina : Skandynawowie
Liczba postów : 129

Powrót do góry Go down

[SZUKAM] Średniowieczny gród Empty Re: [SZUKAM] Średniowieczny gród

Pisanie by Dania Wto Wrz 29, 2015 6:59 pm

Duniec. Król, pan Wasz i władca, miłościwie Wam panujący, obdarzający podwładnych łaskami okazyjnych egzekucji i przywilejów.
I latający za każda ładniejszą dziewką w kraju.
Tak.
On jest wręcz stworzony do panowania.

Będę Cię kochać aż po sam grób! *tak, pamięta ten event* ~Yassu
Dania
Dania

Rodzina : Skandynawowie
Liczba postów : 79
Skąd : Z północy

Powrót do góry Go down

[SZUKAM] Średniowieczny gród Empty Re: [SZUKAM] Średniowieczny gród

Pisanie by Celt Sro Wrz 30, 2015 11:49 am

Dalabym Celta w roli jakiegos, bo ja wiem... Na nic innego procz powiazan z wojskiem/najemnictwem mi nie pasuje, sory. I skoro bys dawala swoje dwie postaci, moglabym tez dorzucic Irka w roli Sabriny nastoletniej czarownicy zielarza czy cos. Albo zakonnika, nie wiem, co bedzie bardziej potrzebne.

EDIT: Celta za namową Yass mianuję do straży Królewskiej Mości, a Irka oficjalnie do zielarstwa (a nieoficjalnie do sztuk magicznych).
Celt
Celt

Rodzina : Brytyjczycy
Liczba postów : 171

Powrót do góry Go down

[SZUKAM] Średniowieczny gród Empty Re: [SZUKAM] Średniowieczny gród

Pisanie by Austria Pon Paź 05, 2015 3:34 pm

Uczestnicy: Austria, Germania, Transylwania, Liechtenstein, Norwegia, Dania, Celt, Irlandia
Dział: Nyotalia (modyfikatory w sensie roli w królestwie)
Rodzaj rozgrywki: Otwarta. Przed przystąpieniem proszę tylko o informację, jako kto w królestwie dana postać dołącza.
Krótki opis: Królestwo Matthiasa powraca! Żyjemy w średniowiecznym grodzie pod berłem jednego króla, co chyba od swych ludzi kocha bardziej piwo. Hej przygodo!
Austria
Austria

Rodzina : Germanie
Liczba postów : 737

Powrót do góry Go down

[SZUKAM] Średniowieczny gród Empty Re: [SZUKAM] Średniowieczny gród

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach